Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Sharan nie działa prawidłowo ogrzewanie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Znajomy właśnie zakupił volkswagena sharana 1.9 tdi 130KM z 2004r. podczas próby nabicia klimy okazało się że jakoś dziwnie działa grzane wnętrza auta. Jak się ustawi na maksa czyli na HI na dwóch strefach to na tył idzie gorące powietrze a z przodu leci chłodnie tak jakby nic nie grzało. Jak się da na LO to na tył idzie ciepłe na pewno nie chłodne powietrze a na przodzie idzie chłodne, co może być nie tak ?.
kurde mam podobnie
U znajomego problem się rozwiązał - po prostu nie miał płynu chłodniczego w odpowiedniej ilości.
miałem podobnie i był zapowietrzony układ chłodzenia , a że nagrzewnica tylnia jest niżej niż przednia to z tyłu zawsze grzało a zprzodu nie. U mnie przyczyną zapowietrzenia była uszczelka pod głowicą.Ale na początek uzupełnił bym płyn o porządnie odpowietrzył układ.
czeste braki ogrzewania sa przyczyna niewystarczajacej ilosci plynu chlodniczego oraz niesprawnego dogrzewacza silnika on odpowiada w zimie za utrzymanie wlasciwej temperatury w aucie jak jest niesprawny wskaznik temp bedzie sobie chulal po skali
Przekierowanie