Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: deska rozdzielcza/nie domknięte drzwi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam .Shy
Dzisiaj chciałbym zasięgnąć informacji na temat wskazań deski rozdzielczej.
Problem jest następujący:Huh
po otwarciu drzwi z prawej strony nie włącza się sygnalizacja na desce rozdzielczej. Sad Co do tylnych drzwi to nie mam wątpliwości tam nie działa czujnik otwarcia ( nie było wskazań przy alarmie i nie włącza oświetlenia wnętrza pojazdu )ale przednie włączają oświetlenie wnętrza , dają sygnał do alarmu ale na desce rozdzielczej nicExclamation.
Czy ktoś studiował może podobny problem ?
Czy jedynym sposobem sprawdzenia będzie wymiana deski rozdzielczej?
Pozdrawiam
Kolego a czemu chcesz wymieniać deskę rozdzielczą? Ja sprawdziłbym kable w przelotce (karoseria<->drzwi).
Na pewno kable i niestety nie w przelotce. Czujniki są w słupkach nie w drzwiach. Na początek pozamieniaj miejscami czujniki, jeśli efekt będzie bez zmian, czeka cię prucie wiązek w progach.
Nie wiem który rocznik, ale też bym postawił na zgnite kable / czujniki, może styku nie ma - psiknij, zewrzyj. Deskę zostaw w spokojuSmile to tak jakbyś zamiast sprawdzić baterie w pilocie tv chciał naprawiać bo się nie włączaSmile
A tak w ogóle to to się licznik nazywa a deska to całość Tongue
Sprawdz żaróweczkę w liczniku. Też tak miałem i pomogło.
(19-08-2013 20:08)wurba napisał(a): [ -> ]Na pewno kable i niestety nie w przelotce. Czujniki są w słupkach nie w drzwiach.
Masz rację, coś mi się pomerdało że w drzwiach Big Grin
kolega nie napisał jaka wersja, stąd licznik wykluczyłem, ale właśnie w mk1 to chyba faktycznie są żarówkiSmile
Rozczaruję was. W zegarach są diody do sygnalizacji otwartych drzwi.
Witam. Rocznik 97 MK I
Kolega rodzynek ma rację tam są diody.
Scrappy sprawdzałem wszystkie i lewa strona i tylna klapa działają poprawnie natomiast przednie prawe drzwi działają tak że po ich otwarciu włącza się oświetlenie wnętrza pojazdu , czujnik daje sygnał do alarmu ale nie włącza sygnalizacji na desce (dlatego podejrzewam deskę rozdzielczą).
Otwarcie tylnych prawych drzwi nie daje żadnego efektu ale już pisałem że tam nie ma żadnego sygnału z czujnika otwarcia drzwi.
m-blue i stasio59 dziś będę szukał dalej
Napiszę jak poszło a po powrocie do domu wrzucę kilka fotek z napraw jakie robiłem pozdrawiam.

Udało się wszystko zrobić . Co więcej cały koszt naprawy to 20 pln-ów (za cztery czujniki) i ze dwa piwa żeby się lepiej pracowało.
Najbliżej znalezienia przyczyny był stasio59 ale po kolei:
Nie było sygnalizacji otwarcia drzwi a za to był sygnał do alarmu i oświetlenia wnętrza pojazdu. Teraz już wiem dlaczego :[Obrazek: efb234fcf94d1624m.jpg].
Nie spodziewałem się takiego rozwiązania ale do czujnika otwarcia drzwi dochodzą aż 3 przewody (jeden ma połączenie z masą pojazdu a dwa pozostałe dają sygnał w odpowiednie miejsca dla tego paliło się światło wnętrza , lampka w drzwiach , był sygnał do alarmu ale nie było sygnału do liczników )tak to wygląda:[Obrazek: ea0b3adc09bfed3em.jpg]
Przy okazji sprawdzania możliwych przyczyn rozmontowałem liczniki uzupełniłem brakujące oświetlenie i wymieniłem sygnalizator dźwiękowy. A tak to wygląda po kolei:
tarcza z licznikami [Obrazek: 9df8795185a67c38m.jpg]
cała elektronika i wspomniane wcześniej diody [Obrazek: 387fa8e0e3139199m.jpg]
zewnętrzna obudowa
[Obrazek: 989bedd58566273dm.jpg]
Zupełnie przy okazji naprawiłem połączenia w przelotce tylnej klapy i wszystkie inne przerwane połączenia :
[Obrazek: bf01fca7dc1df934m.jpg]
Oprócz tego wymontowałem już stary alarm (dzięki bardzo za schematy )zostawiłem oryginalne złączki do których już niedługo podłączę nowy alarm.
To na tyle .Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc
Stron: 1 2
Przekierowanie