Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Wymiana amortyzatorów i sprężyn
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Witam wszystkich.
Pękła sprężynka prawy przód Sad (sharan 1,9TDI 115KM 2002)
Moje pytanie czy bawił się ktoś w wymianę owej? (chodzi mi o informację które elementy MUSZĄ być zdemontowane przy okazji wymiany sprężyny).
Uprzejmie proszę o jakiś mini-manual Blush
Pozdrawiam!
Musisz wyjąć kolumne Mc persona i założyć nową sprężynę ale trzeba ja przy tym ścisnąć i przede wszystkim dobrać ja przerabiałem już to w Leonie z obu stron koszt całe operacji dla 1 strony 120 zł.
moim zdaniem nie warto się męczyć tylko podjechać do fachowca od resorów i sprężyn i załatwić sprawę.

jeśli jesteś z Warszawy lub okolic (Otwock) to zakład znajduje się na przeciwko stacji shel na Wale Miedzyszyńskim za rondem jadąc od Warszawy.

Pozdrawiam...
tak naprawdę jeżeli autko jest jeszcze w miarę młode to nie ma dużo roboty, w starej alhambrze, wystarczyło wyciągnąć plastikowe podszybie montowane na 3 śruby M6, po to żeby mieć dojście, od góry odkręcasz nakrętkę trzymającą całą kolumnę, zdejmujesz koło, odkręcasz łącznik drązka, odkręcasz i wyciągasz (nie wystarczy poluźnić)śrubę w zwrotnicy na samej górze, w takiej jakby obejmie, która trzyma amortyzator i zwrotnice w dół i kolumna na wierzchu.
(28-01-2011 01:29)Hamamatsu napisał(a): [ -> ]od góry odkręcasz nakrętkę trzymającą całą kolumnę
Wielki problem: nakrętka "21" imbus "7" ani drgnie. Zalane Co[...]lą i czeka...
i o to właśnie chodziSmile dlatego napisałem, że jak jeszcze auto w miarę młode. ostatnio tez próbowałem to rozebrać i mam to samo, jedna strona poszła druga w ogóle. ja już kupiłem nowe oba górne dekle i na wiosnę jak się będę brał za zawieszenie to planuje te co mam w aucie jakoś rozbić uciąć albo coś z nim zrobić, żeby tylko kolumnę wyjąć, innego rozwiązania nie znalazłem, niestety takie jest dojście w tym samochodzie i do tego prosto na te nakrętki pada woda z podszybia więc zardzewieć musi.
ps jakby Ci się udało z cola to napisz, może tez bym je jeszcze uratował.
Nagrzać ?
(29-01-2011 00:18)Kacperiusz napisał(a): [ -> ]Nagrzać ?
Wszędzie pełno gumy a obok idzie wiązka kabli.
Jak cola nie pomoże to może majzelek pomoże?
Poczekam do poniedziałku...
(29-01-2011 13:01)adi67 napisał(a): [ -> ]
(29-01-2011 00:18)Kacperiusz napisał(a): [ -> ]Nagrzać ?
Wszędzie pełno gumy a obok idzie wiązka kabli.
Jak cola nie pomoże to może majzelek pomoże?
Poczekam do poniedziałku...

co to jest majzelek?
Przecinak
Nie łatwiej kupić dobry odrdzewiacz 30zł parę minut poczekać i kluczem pnełmatycznym odkręcić? Przynajmniej amorka nie popsujesz.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Przekierowanie