Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Awaryjne otwieranie drzwi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Może trochę przewrotne pytanie - jak się dostać do Sharana w przypadku gdy zamki zostaną zaryglowane z pilota i coś ulegnie w centralu awarii?

W przypadku zamknięcia samochodu z pilota pociąganie za klamki nie skutkuje odblokowaniem zamka? Więc nawet brutalna metoda polegająca na rozbiciu szyby i tak musi się skończyć rwaniem tapicerki drzwi?

PS: Oczywiście zakładam brak kluczyka.
jedynie co co rozwiercenie wkladki albo łamakiem przekrecenie silowe wkladki zamka. Takie to zadanie wlasnie jest ryglowania zamków by nie dalo sie otworzyc tego inaczje jak kluczykiem w sprawnym zamku. Zaklada sie ze kazdy uzytkownik dba o auto i zamki i wkladki ma przesmarowane wiec nie powinno sie to zepsuć.
1. Zbić chyba najlepiej uchylną tylną szybę - tania i łatwa wymiana.
2. Wyrwać tapicerkę tylnej klapy - najmniejsze straty i łatwe otwieranie od wewnątrz.
Witam mam problem temp.na dworze spadła auto stało i klops nie ma prądu a zamek jedyny jaki działał przy probie otwarcia się zepsuł coś spadło. stad moje pytanie jak go teraz otworzyc ? Szyba to ostateczna ostatecznosc !!! Pomóżcie może jakoś można podać mu prąd żeby z pilota się otworzyl
dodatkowo nowa propozycja:
co do podania prądu to nie mam jakiegoś pomysłu, ale możesz spróbować ramkę drzwi odgiąć za pomocą np drewnianych klinów i wtedy sztywnym mocnym drutem szarpnąć klamkę otwierania maski,
nie obawiaj się, jeśli zrobisz to "z czuciem" to ramka się nie odkształci na stałe, jeśli będzie później szumiał wiatr wystarczy ją przegiąć
dość prymitywna metoda ale szybka i skuteczna
Podanie napięcia nie powinno być trudne. Minus z drugiego aku lub prostownika do blachy, plus do rozrusznika. Do otwarcia centralnego z pilota wystarczy.
Użyj prostownik albo kable rozruchowe, minus do masy silnika a plus do głównego kabla od rozrusznika.
PS. Wurba był szybszyTongue
Auto otwarte niestety wiertarka i śrubokręt był nie zbędny jeden zamek mniej ale szczerze to troche za łatwo poszło nawet lepiej ze go nie ma:-( dzięki za wszystkie sugestie
Wybić szybę, najtanszą - tylną boczną w drzwiach.
Testowałem, przerabiałem - 2 sztuki młotków z pobliskiego bazarku z China Town gdzie zaparkowałem na zakupy kupiłem - 2 młotki poległy - pękły rękojeści, szyba cała, ..... interwencja Police; niezapomniane wrażenia Big Grin
ale sztywna taśma miernicza made in China z bazarku, plus gberanie między uszczelką szyby a drzwiami pomogło - do dziś mam rysy po młotku na szybie :-)
Przekierowanie