Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Problem z ksenonami
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć,

jakieś 2 miesiące temu wymieniłem żarówki ksenonowe na nowe, nie pamiętam jaka firma, ale kosztowały 110zł/szt., więc chyba nie były chinszczyzną, firma Xenec albo coś takiego? Lampy są oryginalne ze spryskiwaczami.

Jakiś tydzień po wymianie zaczęły się problemy, tzn. żarówki raz jedna raz druga mrugają, migają, co mogłoby wskazywać, iż już się kończą i czas je wymienić. Zdarza się również, że jedna bądź druga całkowicie zgasną, ale po wyłączeniu i włączeniu świateł znów świecą. Nie wiem co może być przyczyną? Ostatnio zauważyłem, że jak lampa zgasła i tylko bardziej docisnąłem włącznik świateł, to lampa się zapaliła. Więc może to problem, że coś w pokrętle od włącznika świateł nie styka?

Miał może ktoś z Was taki problem? Powiem szczerze, że mega mnie to irytuje. Może to coś w lampie się psuje, przetwornica?? Nie znam się za bardzo, to znaczy w zasadzie w ogóle się nie znam na tym Smile, więc jeśli ktoś miał podobny problem i znalazł przyczynę, to będę wdzięczny za wskazówkę.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
Marek
Robertkol dzięki za link. Jest w nim dużo informacji i mam nadzieję, że żadna z nich się nie potwierdzi Smile
Chcę wierzyć, że to "tylko" włącznik od świateł. Mój brat ma szarika z 2004, więc spróbuje z nim podmienić i zobaczę czy to coś zmieniło.

Tak czy siak wielkie dzięki koledzy za chęć pomocy. Jak dojdę do źródła, to dam znać.
Ja też tak miałem, piny we wtyczce od lamp były zielone i czasami nie łączyło.
OK. Problem rozwiązany. Okazało się, że problemem były żarówki. Po wymianie na oryginały Philips problem z migającymi, wyłączającymi się żarówkami ustał. Jasność światła również jest o wiele lepsza.

Także z mojej strony mogę poradzić, iż lepiej jest kupować oryginalne zamienniki a nie jakieś wynalazki.
Kto kupuje tanio- ten kupuje drogo..przynajmniej w tym wypadku ;/

Dodam, że te pierwsze dziadostwa są firmy Xenotec (xenotec.pl) i szczerze nie polecam!!!
Przekierowanie