Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Błąd 16500 i 16706
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, w te upały eksploatowałem samochód dość intensywnie. Zaczęła mi migać kontrolka oleju wraz z sygnałem (przerywane pipczenie). Kontrolka gasła i po kilku minutach znowu to samo. Stan oleju w normie, płyny też. Jakoś z przerwami dotarłem do celu. Po podłączeniu komputera wyskoczyły mi dwa błędy 16500 (Obwód temperatury chłodziwa silnika - problem zakresu / działania) i 16706 (Obwód wejścia silnika prędkości zapłonu / dystrybucji - brak sygnału). Dały się skasować lecz czy nie powrócą? Co mam z tym robić , nic mi nie mówi ten opis. Miał ktoś już taki problem i poradził sobie ktoś z tym?
Auto Seat Alhambra 99r. 1.8T
problem z czujnikiem temp oraz z czujnikiem obrotów walu korbowego. skąd ty takie tlumaczenia masz to ja nie wiem ale chyba z pieciu jezyków w tym arabskiego.
Sprawdz kabloeteke, wtyczki popsikaj i przeczysc.
Te błędy wyczytałem z tematu "opis błędów"
http://vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=107
Te wtyczki to przy silniku? Gdzie mam ich szukać? Nie bawiłem się jeszcze kabloteką.
te wtyczki co dotycza lelmentów a ze kazdy kabel ma dw akonce to czyli tez i tu przy ECM takze trzeba zajrzeć.
Witam, wrócę do mojego problemu błędu z którym jeszcze nie poradziłem sobie z braku czasu, zaczyna mnie już to drażnić częste falowanie i czasami gaśnięcie silnika na światłach.
16500- czujnik temperatury silnika
16706- czujnik obrotów silnika
Gdzie znajdę te czujniki, może mi ktoś je namierzyć? Mam silnik 1.8T AJH z 1998r. Będę musiał je wymienić, czy wystarczy przeczyścić. Ciekawe jaki koszt nowych czujników w ASO.
[attachment=2736]
13. Czujnik temperatury płynu chłodzącego -G62-
14. Czujnik prędkości silnika -G28-:
[attachment=2737]
Panowie, wszystkie czujniki są sprawne, pospadały mi przewody podciśnieniowe od ERG i jeszcze jakaś wtyczka rozłączona (sparciały) i wisiały sobie. Dokładnie nie pamiętam jakie bo mechanik mi mówił lecz nie spamiętałem wszystkiego. Ważne że hula jak powinien. Smile
Dzięki za podpowiedzi i sugestie.
Przekierowanie