Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Kierownica multi / tempomat
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Pacjent: Sharan 2002 1,9 TDI AUY

Autko bez tempomatu i od momentu zakupu chodzi mi po głowie jego dołożenie.
Do głowy wpadł mi pomysł, że może zrobić to od razu poprzez zmianę na kierownicę z multifunkcją...
Wiem, że w przypadku montowania tempo w manetce trzeba ciągnąć wiązkę, a jak to wygląda w przypadku sterowania tempo z kierownicy?
Jeszcze jedna rzecz... najłatwiej i najtaniej można dostać kierownicę bez poduchy, ale z moich obserwacji (o ile są dobre) wynika, że nie da się przełożyć poduchy ze starej kierownicy do tej "nowej" multi, zgadza się?

Typ kierownicy: http://img232.imageshack.us/i/1535713841.jpg/
właśnie chwilowo zastanawiałem się nad chęcią wmontowania mutikiery... ale na 99% jest inna poducha...także dochodzą dodatkowe koszty...nie tylko kabelków i kiery z odzysku Wink...

chwilę później ... popatrzyłem na allegro i zaczynam mieć wątpliwość... chyba raczej pasuje... czekam na opinię innych Wink
ok, czyli potwierdzają się moje przypuszczenia i jakby co, trzeba szukać kompletnej multikiery - ta z powyższego zdjęcia jest na alle... za 550zł z golfa 4 - przypasowałaby jakby co?
widok multikiery i poduchy...pozostawiam do analizy czy pasuje poduszka do multikiery
[attachment=226][attachment=227]
tak wygląda oryginał... proszę o opinię
[attachment=228]
trzeba pamietać że są rózne rozstawy poduszek np: w Octavii do 2000 roku była inna a po 2000 inny rozstaw na oko kierownica i poduszka wyglądają tak samo jesli kupic od golfa możemy mieć podobną sytuacje, raczej skałaniał bym się do kompletu tyko czy wieloklin będzie pasował.
1. kierownica zwykła bez poduchy:

[Obrazek: 15410993401.th.jpg]

2. tu można dojrzeć jaka jest różnica między kierownicą zwykłą, a multi (u góry):

[Obrazek: 1541099340.th.jpg]
panowie a jak z dolozeniem tempaka? Czy jest to tak jak np w golfie mk4 tdi?? Wystarczy manetka, dolozenie kabli w odpowiednie miejsca i aktywacja vagiem.
Nie zapominajcie jeszcze o wymianie taśmy pod kierownicą która kosztuje bagatela 800,- bo w podstawowej wersji brakuje paru nitek Undecided dlatego ja zdecydowałem się na manetkę, gdzie cały tempomat wyniósł mnie 150 czyli koszt manetki
zapewne dolozenie to tak jak w golfie mk4 jest. Kwestia wymiany manetki, wpieciu kabli no i aktywacja vagiem.
Też mam podobny temacik chce założyc tempomat w alhambra 2005 manetki na 99% podejda od sharana ale jak z kierownica multifunkcyjną sprawa wygląda pasuje poducha od zwykłej czy trzeba poduszkę tez zmienić ?
Stron: 1 2 3
Przekierowanie