Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Wymiana skrzyni biegów.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam.
Ostatnio w moim Sharanie (1.9 TDI 90 KM ANU) uległa awarii Skrzynia biegów. Bez wcześniejszych objawów podczas jazdy nagle straciłem wszystkie biegi a jak się później okazało tryb wyszedł z boku obudowy, a to wszystko stało się bez najmniejszego zgrzytu, Ale do sedna. Czeka mnie wymiana skrzyni biegów. Moja skrzynia ma symbol EFL ale bardzo trudno trafić nataki egzemplarz. Może któryś z kolegów mógłby mi podpowiedzieć czy można zastosować skrzynie o jakimś innym oznaczeniu.
tam masz skryznie 5 begowa czy 6 biegowa??
EFL to 5-cio biegówka
Tam siedzi skrzynia 5. Zabieram się za jej wyjęcie ale nie bardzo mi idzie. Może ktoś podzieli się doświadczeniem jak najlepiej wyjąć taką skrzynię?
raczej tradycyjnie jak zawsze se to robi. Silnik podwiesic na wieszaku lub czyms podeprzec. Od gory odkrecic co sie da co oze przeszkadzac. Sciagnac linki od zmiany biegów. Poloski oczewiscie wyciaganc , półoś podpory takze bo chyba nie bedziesz manewrowal to ciezka skryznia tak dobrze. Rozrusznik wyciagnac. Sruby wykrecic na dzwonie skryzni i zostawic poluzowane ze dwie. Poduszki pod skryznia i pod akumulatorem tez raczej wyciaganc bo beda przeszkadzac pryz odsuwaniu skrzyni.
To wszystko rozumiem. Tylko jeszcze jedno pytanie. Jak rozłączyć półosie i w których miejscach żeby było najlepiej je wyciągnąć
nie wiem wlasnie jak to masz u siebie pryz tej skrzyni ( dletego pytalem czy to 5 czy 6) bo nie wiem czy jest to w tym przypadku tak jak w przedliftach czy tak jak w poliftach na skrzyni 6G.
(28-07-2013 09:29)wesol napisał(a): [ -> ]nie wiem wlasnie jak to masz u siebie pryz tej skrzyni ( dletego pytalem czy to 5 czy 6) bo nie wiem czy jest to w tym przypadku tak jak w przedliftach czy tak jak w poliftach na skrzyni 6G.

Skrzynia tak jak wyżej wspomniałem to 5.
tak wiem ze 5 biegowa. Tyle z esilnik msz na pompowtryskach i w nowszej budzie i nie wiem jakie masz te półoski. Czy sa takie jak w przedliftach czy jak w poliftach AUY itp.
Jutro postaram się zrobić zdjęcia to się wyjaśni.
Stron: 1 2
Przekierowanie