Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: łożysko w przednim kole
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
witam mam problem z szumem przy skrecie w lewo,wydaje mi sie ze to łożysko w prawym kole.jak najlepiej zdiagnozować które to dokładnie koło szumi?czy dam rade sam wymienic w domowych warunkach łozysko?
Lozysko wymienisz jak najbardziej. Podnies autko i sprawdz czy kolka nie maja luzow. Jak nie to glowa przez okno i 60km/h na pustej drodze wezykiem i powinno byc slychac.
no wymienisz w domowych warunkach ja jestem świżo po w garażu wymieniałem ale radze wyciągac cały amor do wymiany łożyska bo zwrotnice trzeba palnikiem robic by zeszła z amora wyprasować podjechać do jakiegoś mechaniora włożyc i po kłopocie Smile w zasadzie gdyby nie problemy z odkręcaniem srub to wszystkie 4 koła w jeden dzień bym opanowane miał a tak zeszły mi chyba ze 3 dni w piątek się zabrałem we w srode auto już jeździło Smile
Diagnoza jest prosta. Podnieś samochód na lewarku, zakręć kołem jak usłyszysz metaliczny szum to znaczy łożysko. Może to też być przegub. Sprawdź też czy są jakieś luzu poprzeczne lub pionowe może to być luz na drążku stabilizatora lub końcówka drążka kierowniczego. A ja u siebie miałem jeszcze dziwniejszą rzecz - opony tak huczały ze myślałem że to łożysko, a to same opony.
U mnie kręcenie kołem nic nie wyjaśniło. Najpirerw przypuszczałem, że łożysko w prawym kole, ale zauważyłem, że huczenie jest równomierne, tak samo przy pokonywaniu zakrętów jak i przy jeżdzie po prostej. Tyle, że nasila się przy wzroście prędkości. Czy może to być związane z łożyskiem podpory lub przegubów wewnętrznych Huh
Może to nie łożysko a opony buczą?
Zjedziłem już trochę opon i czasem różne jaja były. Teraz mam takie dziadostwo, że wyząbkowane opony strasznie hałasują przy 20km/h później cichną.
Stasiu bez urazy ale zamiast smarowac lozysko i piaste smarem, sprubuj wsadzic lozysko do zamrazarki na np. 2-3 godziny a piaste podgrzej np. na piecu do centralnego. Zobaczysz ja lekko wchodzi.
nie zaprzecze. Wszystko jest mozliwe. Tez walcze od pewnego czasu z drganiami. nie wiem co jest ale tez juz przeguby wymienialem, podpora okej. Moze i skrzynia tylko ze na zimowych kolach jest okej a na letnich kicha.
Chciałem dziś wymienić łożysko w przednik kole, nie dałem rady, bo złapał mnie deszcz już do końca dnia. W międzyczasie wpadł znajomy i zaczął mnie straszyć, że nie ma opcji, żebym to sam zrobił, że trzeba "specjalistyczne" narzędzia, żeby oddzielić piastę od zwrotnicy itd. Prawda to? powyżej piszecie, że da radę samemu...
(25-01-2014 21:12)sision napisał(a): [ -> ]Chciałem dziś wymienić łożysko w przednik kole, nie dałem rady, bo złapał mnie deszcz już do końca dnia. W międzyczasie wpadł znajomy i zaczął mnie straszyć, że nie ma opcji, żebym to sam zrobił, że trzeba "specjalistyczne" narzędzia, żeby oddzielić piastę od zwrotnicy itd. Prawda to? powyżej piszecie, że da radę samemu...

Takiemu to dobrze !W tropikach sobie siedzi...ale imadło by się pewnie przydało i jakaś tuleja,to wyprasujesz korbką pewnie...
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie