Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Samozmieniające się kodowanie (np. MFD)?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Natrafiłem na dziwny problem. Wczoraj zamilkło mi radio. Tzn przestało wydawać jakikolwiek dźwięk, cała reszta działała poprawnie. Co więcej, pod przyciskiem "nutki" pokazało się menu DSP, którego nie mam. Pogrzebałem dziś w przypływie wolnego czasu w necie i znalazłem software code 00202 i wpisałem go VAGiem w miejsce 00020. I radio się odezwało.

Pytanie - w jaki sposób radio samo zmieniło kod? Wcześniej było normalnie...
Nie mam na myśli kodu niezbędnego do uruchomienia radia np po odłączeniu akumulatora (ten znam), ale o kodowanie oprogramowania (vagiem). Jak radio nie wydawało dźwięku, to Vag pokazał mi kodowanie 00020, przekodowanie na 00202 spowodowało "udźwiękowienie" radia. Ale czemu pojawiło się to 00020, skoro wcześniej nikt tam nic nie grzebał, a radio grało?

Czy jest możliwe, że np. VW Tool, albo jakiś VagCom 3.xx zmienia samoistnie kodowanie?
Chyba jest mozliwe bo jak raz podpialem jakis kabelek, ten z tych pierwszych podrobek, to bez dotykania zegarow skasowalo mi samo kodowanie FIS i pokazywalo tylko temperature zewnetrzna. Musialem podpiac normalny (czytaj dobry) kabelek i zakodowac Instruments od nowa.
To sporo wyjaśnia. Dzięki Wink
Przekierowanie