Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Płyn hamulcowy - Jaki i ile potrzeba ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Krótka piłka Panowie. Ile potrzeba płynu hamulcowego do Sharana 130 KM wliczając w to solidne przepłukanie całego układu ???
około 1 litr z mały groszem wejdzie spokojnie wystarczy na dobre zalanie. Myślę że jak kupisz 2.0 litra spokojnie wystarczy na płukanie i zalanie i jeszcze zostanie - wszystko zależy jak dużo chcesz płukać bo ja bym to 1,5 litrem załatwił.
Staszek nie uzywaj slowa bynajmniej bo sam sobie zaprzeczasz - to juz drugi raz.

Ja bym nic nie lal innego i zadnych pseldo plukan ukladu hamulcowego nie robil. Mozna sobie zalatwic z taki sposob wlansie pompe hamulcowa- uszczleke na niej zniszczyc. Odciagamy ze zbiorniczka plyn ile sie da, zalewamy świeżym plynem na maxa. Potem ladnie odciagamy stary plyn wlasnie odpowetrznikami na zaciskach i mamay nie dosc ze swieży plyn w calym ukladzie to jeszcze odpowietrzone. Bardzo fajne sa te takie specjalne odsysarki na sprezone powietrze do takich celów.
Hej jaki lać płyn ? z jakim DOT ??
Raczej DOT-4 tylko patrz żeby był do ABS jak masz
mam abs
DOT 4.
Jeżeli lubisz ostrą jazdę i zdarzają się ostre hamowania to możesz zmienić na DOT 5.1.
No to DOT-4 do układu hamulcowego z ABS
ok dzieki
(03-12-2014 13:06)zdroyek napisał(a): [ -> ]Hej jaki lać płyn ? z jakim DOT ??

Do systemów ABS to prawie są wszystkie z seri dot 4.
Ty masz zwrócic uwagę na ESP i taki masz kupic bo ESP na pewno masz
np.ATE DOT4 SL6
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie