Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Automatyczne wylaczanie silnika
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam raz jeszcze,
Przypomnial mi sie jeszcze jeden watek.
Czy ktos z Was wylaczal PERMANENTNIE funkcje Auto Off w nowej Alhambrze. Nie musze dodawac ze jest to funkcja calkowicie bez sensu i do tego niebezpieczna dla silnika.

Z gory dzieki za odpowiedzi,

Milego weekendu
mozesz nieco jasniej opisac oco chodzi?
Czyżby system który sam wyłącza silnik np na światłach?
tak dokładnie po prostu ja auto staje na światach to silnik gaśnie system START/STOP wszystkie nowe ALHAMBRY EcoMotive , SHARANY blumotion.
rozumiem ze chodzi o wylaczenie na stale tej funkcji start/stop tak?? Bo nie zatrybilem oco chodzi koledze. Wychodzi na to ze mozna wylaczyc tą funkcje na dsce ale pewnie powraca po ponownym odpaleniu auta tak?? W fordach pamietam ze jak sie raz wylaczylo to juz sie nie wlaczalo a tu pewnie kledze chodzi oto cy to wylaczyc np vagiem na stale tak??
Witajcie,

Dokładnie o to chodzi.
Ta durna funkcja działa po każdorazowym odpaleniu silnika.
Jest przycisk na desce żeby ją rozłączyć, ale to działa tylko jednorazowo do wyłączenia silnika.

Teoretycznie komputer nie powinien wyłączać silnika jeżeli nie spełnia on bezpiecznych parametrów.
Praktyka z wczoraj, po małej ulicznej gonitwie (w końcu trzeba sprawdzić modyfikacje chipa ;0 ) hamujemy na światłach a auto nagle stop. Oczywiście zapomniałem wyłączyć tą funkcję przed "rajdem", tym niemniej komputer nie powinien moim zdaniem pozwolić po prostu zgasnąć rozgrzanemu do czerwoności silnikowi. Taki gwałtowny OFF to zabójstwo dla turbiny i silnika.

Więc reasumując chcę tą funkcję wyłączyć permanentnie żeby mi nie wykończyła maszyny.

Pzdr,

Łukasz
mozliwe ze z poziomu vcds's dałoby sie to wylaczyć a jak nie to napewno w aso ich sprzetem napewno. Ewentualnie trzeba bylo poprosic tunera to pewnie mógł by to tez wylaczyc.
Ten temat definitywnie mnie wkurza. Będę go drążył do zwycięstwa.
Dam Wam znać jak mi się uda to rozwiązać.

Pzdr,
spokojnie w aso do ogarniecia. Ja bym tam sie udal i mozliwe ze nie bedzie to nawet wiele kosztowac. Tylko powiedz im zeby pod żadnym pozorem nie robili aktualizacji softu bo bedzie po wirusie.
Przekierowanie