Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Sharan 01' dziwne drgania
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
witam
Mam taki problem:
Przy prędkości 85-90 samochód w samochodzie zaczynają się dziwne drgania, po wciśnięciu sprzęgła przestaje. Przy prędkości powyżej 140 znowu się pojawiają ale jak wcisnę sprzęgło zmniejszą się ale nie przestaje drgać. Oponki mam nowe nokian dwa razy wyważane i nie mogę wpaść co jest przyczyną tych drgań.
Proszę o jakieś pomysły z góry dzięki i pozdrawiam.
(27-03-2011 18:46)dabi79 napisał(a): [ -> ]witam
Mam taki problem:
Przy prędkości 85-90 samochód w samochodzie zaczynają się dziwne drgania, po wciśnięciu sprzęgła przestaje. Przy prędkości powyżej 140 znowu się pojawiają ale jak wcisnę sprzęgło zmniejszą się ale nie przestaje drgać. Oponki mam nowe nokian dwa razy wyważane i nie mogę wpaść co jest przyczyną tych drgań.
Proszę o jakieś pomysły z góry dzięki i pozdrawiam.

trzeba zawezac poszukiwania, czy wibracje maja zwiazek z predkoscia czy z obrotami silnika ?

potestuj na roznych biegach aby okreslic miejsce poszukiwan.
kolego mi to na przegub wewnętrzny to wygląda ale lepiej najpierw dokładnie wszystko sprawdź bo jest kilka możliwych przyczyn takich drgań
Cytat:trzeba zawezac poszukiwania, czy wibracje maja zwiazek z predkoscia czy z obrotami silnika ?

potestuj na roznych biegach aby okreslic miejsce poszukiwan.

na 90% od prędkości.
(27-03-2011 21:59)dabi79 napisał(a): [ -> ]
Cytat:trzeba zawezac poszukiwania, czy wibracje maja zwiazek z predkoscia czy z obrotami silnika ?

potestuj na roznych biegach aby okreslic miejsce poszukiwan.

na 90% od prędkości.

czyli przeguby, tarcze hamulcowe i koła.

piszesz ze kół jesteś pewny, a co z tarczami ?

jesli nie to pozostaje przegub prawy , długi.
wadą fabrcznąjest podpora przegubu i wybijajacy sięwieloklin. czy przy ruszani przód /tył słyszeysz uderzenie ?
na tarcze bym nie stawiał nie maja prawa wywoływać drgań w czasie jazdy tylko podczas hamowania , miałem taki przypadek nowe tarcze się wypaczyły i dochodziło do drgań podczas hamowania, w tym przypadku postawił bym tak jak koledzy piszą na " przegub prawy , długi.
wadą fabrcznąjest podpora przegubu i wybijajacy się wieloklin. czy przy ruszani przód /tył słyszysz uderzenie ? " bądz na któryś z elementów zawieszenia a dla pewności sprawdził bym opony i felgi bo jesli opona ma jakieś uszkodzenia to też takie cuda mogą sie dziać
koledzy a koło dwumasowe nie robi takich objawów
(28-03-2011 09:19)dabi79 napisał(a): [ -> ]koledzy a koło dwumasowe nie robi takich objawów

też o tym myślałem tylko nie jestem pewny czy dwumas nie drgał by na luzie na wolnych obrotach a w szczegulnosci tuż po odpaleniu bo tak zazwyczaj to słychować dziwne klekotanie i drganie a objaw jak zanika po wciśnięciu sprzęgła to może też być to i powinno być to wyczuwalne również na biegu jałowym na postoju
(28-03-2011 09:19)dabi79 napisał(a): [ -> ]koledzy a koło dwumasowe nie robi takich objawów


kolega z problematycznym autem pisał ze ma to związek z prędkością a nie obrotami dlatego celujemy w przegub.
Może łożysko podpory.
A co się dzieje z buda auta na wolnych obrotach nie ma drgań?
sprawdź tez poduszki od silnika podobny objaw miał kolega i była to poduszka.
Stron: 1 2
Przekierowanie