Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Przednia szyba podgrzewana - naprawa, montaż
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Popchnąłem trochę temat.
Obciąłem wspomniane dwa kabelki od wtyczki przycisku. Na kabelek czarny ma wracać +12v na lampkę przycisku(czarny kabelek z czerwonej kostki 3pinowej). Z czarnożółtego wychodzi +12 na sterowanie przekaźnikiem. Podpiąłem go pod kabel niebieski kostki czerwonej. Po wciśnięciu przycisku nic się nie dzieje. Ale jak podam na chwile +12 na fioletowy to potem po wciśnięciu przycisku stycznik działa tylko jakby nie było podtrzymania bo się rozłącza po puszczeniu palca.
O co chodzi z tymi stykami przekaźnika? Chodzi o styki X i T
[Obrazek: 360ca4fea10c498f.jpg]
[Obrazek: dc65a1da1974693c.jpg]
Witam.

Po pierwsze instalacja podgrzewania przedniej szyby do połowy 97r i od połowy 97r. nie są kompatybilne i nie pasują plug&play, starsza była oparta o przekaźnik z modułem, a nowsza o moduł centralnej elektryki, to jest całkiem inny typ sterowania. Jeśli chodzi o fioletowy przewód ze starego typu to szedł on do włącznika grzania przedniej szyby, a niebieski łączył się po drodze z niebieskim idącym od alternatora na pin16 czerwonej wtyczki zegarów czyli wzbudzenie, w nowej tego nie ma. Prościej by było poszukać instalacji do Twojego typu niż rzeźbić starą. Musisz znaleźć schemat i podłączyć według niego, ten przekaźnik co masz nic Ci nie da, potrzebujesz zwykły przekaźnik i odpowiednio podłączyć się pod moduł centralnej elektryki.

Pozdrawiam
Panowie czy z taką wiązką (po wyjęciu włącznika od grzania tylnych szyb) wymiana włącznika na "podwójny/zespolony" (włącznik przedniej szyby i tylnej) to dobry początek na dołożenie reszty instalacji grzani przedniej szyby?

Po fotce wygląda ze wtyczką ma 6 pinów a obecne gniazdo ma tylko 4 piny - więc chyba instalacja jest ale wole się mądrzejszych upewnić

---
W 1998r roku należy szukać przekaźnika o numerze 100 czy 170 ?
Bezpiecznik 50A powinien zabezpieczać ta instalację ?

[attachment=6969][attachment=6970][attachment=6971][attachment=6972][attachment=6973][attachment=6974]
50 A to takie minimum. Połówki szyb pobierają ponad 20-22 ampery. Rezerwa raczej powinna być nieco wieksza jeśli ma się nie przepalać. Ten pobór też zależny jest od temp otoczenia oraz instalacji, aku i altka.
(26-09-2018 17:48)Endriuszka napisał(a): [ -> ]Panowie czy z taką wiązką (po wyjęciu włącznika od grzania tylnych szyb) wymiana włącznika na "podwójny/zespolony" (włącznik przedniej szyby i tylnej) to dobry początek na dołożenie reszty instalacji grzani przedniej szyby?

Po fotce wygląda ze wtyczką ma 6 pinów a obecne gniazdo ma tylko 4 piny - więc chyba instalacja jest ale wole się mądrzejszych upewnić

---
W 1998r roku należy szukać przekaźnika o numerze 100 czy 170 ?
Bezpiecznik 50A powinien zabezpieczać ta instalację ?

W pozostałych rzeczach ktoś pomoże?
przy podszybiu (w miejscu tych trójkątnych szybek) znalazłem tylko takie kostki po lewej stronie

Ta luźna nie podłączona kosta to jest od podgrzewania szyby ?

[attachment=6977]
Od podgrzewania jest z pojedynczym pinem i jednym kablem.
Witam.

Jeśli chodzi o instalację do zespolonego włącznika to jeśli masz sześć przewodów we wtyczce do przełącznika, to możesz go zastosować, bo tyle właśnie on wykorzystuje. Co do bezpiecznika, to w oryginale jest bezpiecznik 50A zasilający przekaźnik podgrzewania przedniej szyby. Odnośnie numerów przekaźników, to jeśli masz starą skrzynkę to tam jest bodajże 169, jeśli nowy typ czyli ten razem z bezpiecznikami/modułem centr.elekt. to na pewno 100, był czasami jeszcze montowany w dodatkowej skrzynce bezpieczników i wtedy właśnie miał chyba nr 170.

Pozdrawiam
(27-09-2018 14:23)Endriuszka napisał(a): [ -> ]przy podszybiu (w miejscu tych trójkątnych szybek) znalazłem tylko takie kostki po lewej stronie

Ta luźna nie podłączona kosta to jest od podgrzewania szyby ?

do grzania szyby są złącza w podsufitce nad lusterkiem i drugie na dole szyby pod deską (jeśli nie mylę modeli galaxy) ale tak mi świta bo demontowałem jednego osobnika Smile
a te przewodziki ze zdjęcia to 50 A raczej nie dały by rady Smile
Witam Was i Was z Powiatu:) Zbyszek mi nadano i tak też wołajcie .
Jak coś chlapnę poprawcie , remonty autek to moje hobby raczej dawałem sobie zawsze radę , ale- zawsze jest pierwszy raz .
Zakupiłem sobie galaxiaka '98 2.8 vr 6 at i poległem na module komfortu.
Proszę , podpowiedzcie jak aktywować przednią szybę podgrzewanie,
jak skasować zapisane klucze i wklepać nowe :idea:
Co się dzieje z centralnym, gdzie szukać usterki - zamyka mi tylko klapkę paliwa i drzwi kierowcy na około 3 sek po czym otwiera samoczynnie,i tylko z klucza z pilota ani ani. Okna zamyka i otwiera z klucza .:blush:

Stron: 1 2 3 4 5 6
Przekierowanie