Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Przednia szyba podgrzewana - naprawa, montaż
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Ja mam podgrzewaną Blush
Strzelił mi raz kamyczek w szybę w okolicy 4-5 przewodziku w szybie przed kierowcą i od tej pory nie grzeje mi pierwsze 4-5 drucików (jakiś 1,5 - 2 cm).
Pooglądaj sobie szybę czy w tym miejscu gdzie kończy ci się grzanie nie masz jakiś odprysków. Ja mam właśnie całkiem malutki odprysk ale widać wystarczający ;/
ja tez mam jeden odprysk ale grzeje Big Grin
a tu masz link i jest opisane gdzie są kable możesz sprawdzić styk: tututu
Mi grzeje idealnie równo środek szyby, taki jakby pasek :/
w fordach dosc czesto pada to podgrzewanie przedniej szyby wlasnie takimi pasami. Ogolnie to szyba jest podzielona na dwie sekcej lewa i prawa ale takz epadaja wycinki w kazdej z tych polowek. Nie da sie tego naprawic i szyba tylko do wymiany.
oki, dzięki za odpowiedź
witam mama sharana 2001 ale bez podgrzewanej szyby ,czy może ktos montował taką szybę i czy jest to możliwe
Jesli jest kabloteka pociagnieta fabrycznie mimo ze szyby takowej nie posiadasz to mozliwe ze da sie to zrobić. Sprawdz czy jest wtyczka pod wlacznik. Jedynie co to napewno potrzebne jest uaktywnienie tej funkcji vagiem. Zdaje sie przednia szyba nie ma przekaznika ale juz nie mam pewnosci.
Gra ,,warta świeczki" instalacja powinna być podciągnięta. Miałem ten sam dylemat przy montażu oryginalnych halogenów. Wszystko było tyllko kupić halogeny i wyłącznik.
Wszystko zależy od ciebie. Jak masz na tyle zdolności, czasu i warunków to nawet bez fabrycznej instalacji jest to do zrobienia. Jak nie masz powyższego możesz to zlecić jakiemuś warsztatowi ale wtedy potrzebne ci będzie duża ilość "sianka". Ja mam fabrycznie zamontowną grzaną szybę i przy zakupie następnego auta będę brał to poważnie pod uwagę, nawet pomimo tego że mam garaż.
Witam
W prawdzie wątek dość stary i oklepany ale ...
W moim sharanie 2008r szyba przestała grzać po podłączeniu laptopa do gniazda zapalnicznik przez inverter napięciowy 12-230 co po godzinie pracy zaskutkowało tym iż wtyczka invertera się spaliła.
Zaśmierdziało ebonitem. Po odłączeniu okazało się ze wszytko działa prócz ogrzewania przedniej szyby.
Kontrola bezpieczników przekaźnika, całej wiązki , szyby ,wszystko OK .
Serwis stwierdził, że powodem jest błąd w kodowaniu komputera - koszt naprawy 90 zł.
Opisuje, bo może komuś się przydać takie info. Takiej przyczyny jeszcze nie znalazłem a przeczytałem wiele wątków na temat niegrzejącej przedniej szyby.
.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Przekierowanie