Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Poprawa akustyki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zostałem trochę negatywnie zaskoczony akustyką sharana.
Mam jeszcze starego paska B3, dwa głośniki z przodu, dwa na podszybiu (bez szału jakiś boschmann) radio - stary xplod sony.
Gra to o wiele lepiej niż te wszystkie głośniczki w sharanie.
Pewnie tutaj jest jeszcze oryginalny zestaw. Czy ma sens wymieniać oryginalne głośniki czy raczej w takim pudle nie da się osiągnąć satysfakcjonującego efektu nez dodatkowych zabiegów.

Zaznaczę, że nie oczekuję niewiadomo jakiej jakości dźwięku, super głośnych basów.
Bez wygluszenia drzwi zmiana glosnikow w drzwiach na zestaw odseparowany na dystansie z mdf da juz lepszy dźwięk tak mialem rok temu
Teraz puscilem aktywnie dlsy r6a wygluszylem i skrzynia z hifonicsa 38 cm żadko wlanczana kup uzywke wzmac stereo kup zestaw odseparowany powerbass koszt okolo 220-250 zl i będziesz zadowolony
Jakie tam głośniki podejdą? (średnice)
- pod przednią szybę
- dzwi przednie
- drzwi tylne
- boczki w bagażniku

Myślisz, że kombinować z oryginałami czy dać jakieś troszkę lepsze? Tak jak pisałem nie musi być super ale budżetowy zestawa w B3 grał dużo lepiej.

Trzeba ściągać tapicerkę czy kratkę - nie chcę na siłę nic robić aby nie pouszkadzać.
Trzeba ściągać tapicerkę.
16,5 cm w drzwi dystans mdf i tak jak scrappy pisze trzeba szarpać tapicere
Ja właśnie kończę zajmować się audio w samochodzie. Orginalnie wchodzą 16cm głośniki. Na przód wymieniłem 2x250w a na tył 2x210w JVC do tego radio ze wzmacniaczem Sony Btx-280bt z blutetootem jako system głośnomówiący pod telefon za pomocą jednego przycisku w radiu. Dzwięk się zmienił na krystaliczny i jest ok. Teraz jeszcze podłączyć subwoffera i zamontować go na tylną półkę u góry przy oknie w bagażniku od strony kierowcy mi pozostało, żeby nie zabierał miejsca w samochodzie.
Ale niestety musiałem rozebrać całą tapicerkę i progi plastikowe w samochodzie żeby ukryć kable.
Semka biart3 dasz jakieś fotki tego subwoffera jak to wygląda Smile
drzwi sharana mają mega dziury przez które niske tony uciekają na świat Smile wystarczy blacha otwory technologiczne załatać na to maty i juz jest niebo lepiej Smile ja podłonczyłem juz przód aktywnie dalej mnie to niesatysfakcjonuje podobało mi sie dwa dni juz przestało ma ktoś moze fotki z jakiś zlotów drzwi tzn tapicerki przód z większymi niż 16 cm głosnikami ? ja planuje przerobic na 20 cm wyciągnąc przed tapicerke dystansy mdf żywica włókno wykończyc na to flok Smile na jednym zlocie raz sharana widziałem z 20 cm w drzwiach tylko nierobiłem zdjęc Sad
Przekierowanie