Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: sprzęgło
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witam.
na początku zaznaczę , że autkiem jeździ przeważnie żona , ale wczoraj ja byłem driverem i oto co zauważyłem:
gdy szybko wcisnąłem sprzęgło i od razu wbiłem wsteczny usłyszałem delikatny zgrzyt i lekkie szarpnięcie co mnie zaniepokoiło , gdyż wcześniej nigdy nie zauważyłem niczego podobnego.
w maluchu by się to nazywało , że sprzęgło ciągnie-czyli nie wysprzęgla do końca.
natomiast gdy wbijam wsteczny po 2 sekundach od wciśnięcia sprzęgła wszystko jest ok.
i wydawało mi się , że kilka dni temu widziałem niewielka tłusta plamę pod autem , ale nie był to olej-pomyślałem wtedy że to nie moje , ale teraz myśl powraca.
nie wiem-może jestem przewrażliwiony.
czy to jest normalne?
Co za szybko to niezdrowo Dodgy Ja właczam biegi spokojnie,jak gasze silnik to przy naciśniętym pedale sprzęgła, żeby wytłumić szarpnięcie dwumasy. Po prostu wrzuciłeś za szybko, skoro następnym razie przy normalnym wrzuceniu bieg wchodzi płynnie.
Tłusta plama ? możliwe że gdzieś masz nieszczelność w układzie hydraulicznego sprzęgła, stąd te zgrzyty, układ może sie zapowietrzać.
Przekierowanie