Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Metaliczne tarcie przy skręcie - prawo/lewo
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!
Od trzech dni słyszę tarcie (gruby pisk) z przodu auta przy gwałtowniejszym skręcie w prawo. Przy skręcie w lewo nie usłyszałem nic. Zdarzyło się, że jadąc wolno na wybojach też coś zgrzytało. Bujając stojącym autem nic nie słychać. Co to może być?
Witam podczas ruszania oraz skręcania w lewo (rondo, skrzyżowanie) słychać jakby szuranie metaliczne z okolic prawego koła. Skrzynia, dwumasa odpada bo założona druga, hamulce wymienione od podstaw, łożysko koła, oraz przegub wewnętrzny również. Czuć przy dużej prędkości lekkie bicie w kierownice. Problem z czasem się pogłębia.

Ktoś miał podobny problem. Może łożysko podpory, krótka półośka??? bo przegub zewnętrzny raczej nie...

https://www.youtube.com/watch?v=xMFSkyYk...e=youtu.be
Może być podpora ( łożysko) ale tez coś czego nie należy łączyć z telepaniem kierownicy. Sprawdź rurki klimy idące po prawej podłużnicy, mogą wpadać w rezonans lub ocierać o podluznice z powodu wyrobionych mocowań. Powodów wibracji na kierownicy może być kilka. Opony i ich wyważenie oraz ciśnienie, przeguby, końcówki drążków ale tez tuleje wahacza.
Witam też miałem coś takiego. okazało się ze to była przygięta do tarczy osłona i też ocierała przy skręcie tak tarło że wszyscy się na mnie gapili masakra tak składał mechanik ze nie zwrócił uwagi jak składał ze jest zagięta.
Powiem tak ze mnie to troszkę zdziwiło ze to tylko tarło na skręcie i czasami jak hamowałem pozdrawiam
Przekierowanie