Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Problem z Parktronikiem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W Sharanie z 2005r posiadam czujniki i z przodu i z tyłu. Te z przodu działają jak należy ale tylne nie odzywają się wcale. Dźwięk załączania jest prawidłowy (zarówno guzikiem jak i przy wrzucaniu wstecznego), vag nie pokazuje żadnego błędu a czujki z tyłu milczą. Sprawdzałem nawet głośniczki zamieniając je miejscami i tu też jest wszystko w porządku. Już nie wiem gdzie szukać. Miał ktoś podobny problem??
Spawdz jakie odległości ci podają czujniku na tyle w vag.powinno byc wszędze 255
Sprawdzałem i wszędzie jest 255. Głośność też jest ustawiona jak należy. Nadal zero błędów a czujki milczą.
I co?? Nikt nie miał doczynienia z podobnym problemem?
Mi padł sterownik pod fotelem i oprócz tego kable przy czujnikach się utleniły ale to pewnie komputer by wykrył.
Wznawiam temat - nie działa parktronik tylny. Przód pracuje normalnie. Komputer nie wykazuje żadnych błędów. Stawiam u siebie na firmową instalację haka. Podobno w gnieździe haka są jakieś mikroprzełączniki, które odcinają tylne czujniki oraz światło przeciwmgielne tylne po podłączeniu przyczepy. Rozebrałem i spotkałem przeróbki - ktoś ciągnął chyba na krótko samo światło p.mgielne.

Zna ktoś z Was może temat? Nie widzę tam specjalnie jakiś mikroprzełączników. Z kolei zakład od firmowych haków Westfalia twierdzi, że mikroprzełącznik może być tylko do p.mgielnego a reszta jest na CANie.

Gniazdko 13 pin, wykorzystane 10. Kod producenta 000055304A.

Kod wiązki: 7M0055204h


Help....
hej
jeśli masz jakiś lepszy hak np. westfalia może być do niego dołożony moduł sterujący światłami przyczepy aby nie obciążać instalacji elektrycznej auta.

w gnieździ nie ma mikro przełączników a jest styk który się zwiera w momencie wpięcia wtyczki co daje znać modułowi o podpiętej przyczepie a moduł wyłącza światło przeciwmgielne w aucie aby w przypadku ciągnięcia dużej przyczepy np. camping nie oślepiało kierowcy w lusterkach, i dodatkowo może wyłączać czujniki cofania aby nie piszczały przy cofaniu.
jeśli tam się coś popsuło możesz mieć podobny efekt i wyłączone czujniki. sprawdź czy bez przyczepy masz przeciwmgielne światło z tyłu.
aby zawęzić uszkodzenia podjedź do firmy co haki montuje i chwila moment sprawdzą.
Dzięki za odpowiedź.

Światło p.mgielne działa ale widzę w błotniku, że jest zrobiony jakiś mostek do niego czyli prawd. ktoś to "naprawiał" po swojemu, zostawiając niepracujące czujniki z tyłu ;-).
Gdzie szukać przyczyny "brak zasilania" przy czujnikach parkowania? Który bezpiecznik za to odpowiada. Zalało mi wszystko od strony kierowcy i przestało działać :-(
Przekierowanie