Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: SGA 1.8T AWC wymiana silnika/głowicy, od czego pasuje
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4

jarek_mizerski

Witam. kupiłem sharana z padniętym silnikiem 1.8 turbo (dziura w bloku)

mam dwa pytania.
1. z jakiego innego auta podejdzie mi silnik, bo do sharana jest bardzo mało silników
2. jak najłatwiej wyjąć silnik, rozbierac cały przód czy może lepiej w dół?
Przód tez dobrze troszke wypatroszyc bo przy wyciąganiu czy wkladaniu nowego slupka bedziesz sie mordowal zeby czegos nie uszkodzic( chlodnicy, wiatrakow itp). Silnik wiadomo w dół.
Jaki silnik?? Wydaje mi sie ze wazne bedzie to czy jest od podluzniaka czy poprzeczniaka czyli wchodzi w gre raczej golf itp auta. Od passka moze miec jakies drobne róznice w miskach olejowych czy mocowaniach łap itp. Zreszta w zasadzie wymieniasz slupek wiec osprzet przekladasz od swojego wiec powinno spasic.
Od passata powinien pasować tylko łapy może będą do wymiany ,ale to już do odkręcenia z starego silnika.

jarek_mizerski

od pasata nie pasuje napewno jest inny blok.

a nie wie ktos czy zwykły 1.8 ma taki sam blok jak turbo?
bloka jak blok ale tobie potrzebny słupek czyli blok z walem, tlokami i korbami.
Bierz słupek od golfa itp poprzecznie postawionego.
pasuje od VW Golfa i Bory,Skody Octavii,, Seata Leona i Toledo
Witam. czy pasuje do alhambry 1,8t silnik z audi a3? czy dół i góra pasuja i czy pasuje turbina. obecnie wiem ze mam samą glowice z audi a3 o symbilu AGU.
silnik od alhambry to koszt 3,5tys a audi 1,8tys. czy mocowanie w silniku od a3 da sie zmienić?
powinno pasowac wszystko w obu autach silnik poprzeczny. Drobne roznice jakie moga wystepowac nie powinny pryzspożyc problemu. Jak cos to przelozysz mocowania poduch i tyle.
Ja szukalem sharana natrafilem na alhambre co gosc odrazu mi powiedział ze orginalny silnik cos tam padlo i wlozyl z a3 1.9 tdi
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie