Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Sprężyna a pedał sprzęgła
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Czy ktoś z forumowiczów wie może czy sprężynę przy pedale sprzęgła (jest on w moim sharanie z tyłu pedału) można jakoś regulować powodując tym samym że pedał sprzęgła unosi się lub jest bardziej sprężysty.
U mnie jest podłużna. Jeden koniec jest zamocowany od spodniej strony pedału (u góry) a drugi w blasze pod pompką sprzęgła. Jak ją oglądałem widać w środku sprężyny drut od mocowań (górnego i dolnego) z przerwą tak jakby właśnie na możliwość regulacji. Spróbuje zrobić zdjęcia to pokaże dokładniej.
Potwierdzam jest nieregulowana. Pompke zreszta tez kiedyś wyminialem i tez nie ma regulacji z tego co pamietam.
Witam. A czy wasza sprężyna wygląda tak?

inesii

Witam, a czy mogę zapytać po co ta sprężyna tam jest?
dzięki niej pedał odbija do końca (wspomaga odbicie pedału)
pedalw sprzegla wcisniety na maxa to zostaje odbity (cofniety) po zwolnieniu nogi przez cisnienie w ukladzie hydraulicznym sprzegla wytworzonym przez napór sloneczka na wycisk na skryzni. Tak jest w fazie poczatkowej a pozniej wraz z cofaniem sie pedalu istnieje tak amozliwosc ze pedal zatrzymalby sie w pewnym polozeniu i tak by zostal. W zwiazku z tym jest zalozona sprezyna ktora wlasnie podbija pedal sprzegla w gore wlasnie w fazie juz samej koncowej (górnej).
ta spręzyna występuje od rocznika 98 do konca, wczesniej spręzyna była ta okragła zwijka na pedale.
Jest możłiwość kupienia nowej sprezyny ?? moze kros ma numer z niej??
Przekierowanie