Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Jak rozpoznać który przegub puka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Witam. Jak rozpoznać który przegub jest do wymiany, zewnętrzny czy wewnętrzny. Objawy są takie że przy skręconych kołach niezależnie czy to w lewo czy w prawo podczas ruszania słychać dość głośne stukanie. Stukanie się nasila podczas przyśpieszania.
jesli przy skreconych kolach ( coprawda powinno byc tylko w jedna strone ale to wystepuje poporstu częściej) to bedzie zewnetrzny. Jelsi podczas jazdy na wprost lub lekkim skrecie kół to wewentrzny.
troszkę czytałem w necie na temat przegubów i w większości przypadków wyrobionego przegubu wewnętrznego jest odczuwalne bujanie samochodem i drgania kierownicy podczas przyśpieszania, a u mnie stukot występuje tylko przy skręconych kołach.
Zewnetrzny.
Tak więc jutro rano do sklepu i zakup przegubu. Po wymianie dam znać czy stuki ustąpiły. Jeśli nie to będziemy szukać dalej.
Stuka mi przy skręconych kołach Jak skręcę w lewo to do przodu jak i do tyłu to stuka jak diabli. przy skręcie w prawo też słychać stukanie ale już delikatniej. W obydwu przypadkach stukanie występuje z prawej strony samochodu. Diagnozowane w dwie osoby. Jedna w samochodzie a druga na zewnątrz przy kole i nasłuchiwane.
Witam Zakupiłem przegub zewnętrzny i okazało się że nie pasuje Ilość zębów na obręczy ABS się zgadza ilośc zębów wewnątrz jak i na zewnątrz też jest ok Tylko całkowita długość jest o 7mm za mało i średnica zewnętrzna przegubu też jest 5mm mniej. tak więc samochód został na kołkach do poniedziałku .
mam tylko nadziej z enie kupujesz jakiegos zamiennika bo dlugo sie raczje nie nacieszysz sprawnym autem.
Nie kupuje zamiennika. W poniedziałek ide ze starym przegubem do sklepu. Jak nie dostane w sklepie to postaram sie załatwić w pracy oryginał GKN
jakbys mieszkal blisko to bym ci go zregenerował i by działal jak nowy a tak to zabawy w wysylki itp to sie srednio oplaca.
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie