Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Nowy samochód, nowe pytania
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam na forum po raz pierwszy.
Ostatnio nabyłem sharana vr6 2001r i mam kilka może błachych pytań początkującego użytkownika.

Na ile można zaakceptować hałas łańcuszka rozrządu. Slyszę go ewidentnie i kupując samochód byłem świadomy, że pewnie trzeba go będzie wymienić.
Teraz pytanie na ile jest to pilna sprawa? Kiedy można uznać, że łańcuch jest koniecznie do wymiany?
Może coś do zrobienia przy napinaczu wystarczy?

Druga sprawa do dźwięk vrki. Nie wiem co jest tego źródłem ale jak silnik nie chodzi na wolnych obrotach to z okolic deski rozdzielczej słychać coś jakby była włączona dmuchawa. Czy to naturalny dźwięk tego silnika?

Teraz drobiazg. Po wyłączeniu zapłonu słychać że coś jeszcze pod maską pracuje. Jakaś pompka albo coś. Po około minucie się wyłącza. Co to jest?
Muszę opanować trochę ten silnik.
Czy tam się da zwiększyć ręcznie napięcie łańcucha?

A co z tym szumem podczas pracy silnika? Miałem nie odparte wrażenie, że jak dodaję gazu to przyspiesza mi nadmuch :-)
zaczął bym od napinacza sprawdził bym czy spełnia swoją funkcje ewentualnie wymienił.
Trochę tam ciasnawo pod tą maską. Byłem przyzwyczajony do łatwiejszego dostępu.

Z tego co wyczytałem jest jeden napinacz do którego jest dostęp z zewnątrz. Drugi tylko po zdjęciu skrzyni biegów?
Napinacza to chyba tka nie sprawdzi poza tym tam sa dwa lancuchy i dwa napinacze i cztery slizgi. Zapewne slizgi wytarte sa i trze o metal lub o obudowe. NApinacze sa hydrauliczne od cisnienia oleju są łancuchy napinane.
Co do tego czy mozna zwlekac czy nie to ci nikt nie odpowie ale ja bym raczje nie zwlekał bo bidy sobie narobisz.
Witam.Po włączeniu zapłonu pompa paliwa uzupełnia ciśnienie paliwa w układzie-po uzupełnieniu ciśnienia paliwa wyłącza ja czujnik ciśnienia paliwa w układzie.
Kolega odpowiedział na pytanie dotyczące hałasu,szumu czy szmeru po zgaszeniu silńika ?
Mylę, że i pytanie i odpowiedź już nie aktualne Wink
Tym bardziej ze skimir mógłby tu raczej wielu z nas na temat tego silnika sporo nauczyć.
Przekierowanie