Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Otwierana klapa elektryczna i schowki w podłoge
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
1 Chciałem dołożyć otwieraną elektryczną klape bagażnika. Zestawy z modułem i siłownikami mozna kupić na alledrogo . Chciałem zasięgnąć wiedzy od forumowiczów na co zwrócić uwagę aby nie okazało sie ze przy próbie montażu brakuje kabli i cały proces jest bardzo skomplikowany nie warty świeczki. Nie chcę zaliczyć w topy .
2. Druga sprawa chodzi mi o montaż schowków w drugim rzędzie siedzen w podłodze . Mianowice chodzi mi o to czy wystarczy tylko wyciąć otwory w wykładzinie samochodu i po sprawie , czy różni się budową płyty i jest to nie możliwe ...mam nadzieję ze teraz wiadomo o co chodziBig Grin
mozesz jakoś napisac tego posta z ładem i skladem bo jakoś nie moge za chiny załapać oco ci chodzi kolego.
A teraz lepiejSmile
Popraw jeszcze ortografię i będzie git...Smile nie wiem, jak w ie ale w firefoxie wywala błędy ortSmile
Myślę że ciężko będzie z odpowiedzią, bo baardzo mało ludzi na forum ma MK2. Wiem że chłopaki na forum passsata zmodzili elektrycznie otwieraną do B5FL, także może i do mojego by się dało zrobić. Kwestia schemacików itp.
Silownik elektryczny to nei wszytsko. W insigniach tez był taki cwancyk ale tam tez jest elektronika od tego. Trzeba by podjechac do aso i spytac ile taka usluga kosztuje i niech wymienią czesci jakie sa potrzebne( ulegaja wymianie przy tym).
rafi.zafi możesz przy okazji zmierzyć dokładnie jakie ma wymiary siłownik do klapy, jestem ciekaw czy nie dało by rady tego bajeru zrobić w starszym modelu.
da rade tylko silownik nie jest za tani. Poza tym nie jest istotne tak bardzo jaką ma on dlugosc ( tu mozna zawsze coś zaradzić) ale wazna jest jego nosnosc. Chodzi oto ze tak jak zwykle gazowe silowniki maja swoja okreslona sile. JEsli zalozysz za slabe to klapa bedzie opadac a jak zalozysz za mocne to tez nie bedzie za dobrze.
Jeszcz enie pamietam jak z tym domykaniem klapy bylo w tych insigniach bo tu tez moze byc problem w takiej przeróbce w starszych modelach. Zdaj sie zamek jest inny i on dociaga ale nie interesowalem sie tym zbytnio i nie mam pewnosci.
Komplet siłowników widziałem za 500zł więc dramatu nie ma. Kwestia długości to właśnie dobrze mieć z sharana bo klapa otwiera się do identycznego położenia. A kwestia wagi klapy to myślę że powinna być zbliżona. Na rynku nie za wiele jest aut które mają otwieraną klapę automatycznie gdzie można by porównać do sharana(nie liczę na sedany i kombiaki). Jeszcze właśnie domykanie trzeba by zobaczyć, widziałem zamek klapy z a8 z domykaniem i powinno się zmieścić :]
Więc troche poszperałem podzwoniłem sprawa wygląda tak. Na początku bąknę dla przypomnienia ze sprawa dotyczy sharana w nowej budzie 2011 . Siłowniki z zamkiem z modułem i dodatkowo kamera w granicach 800 zł . Tragedii nie ma + koszty przycisków jeden w klapie bagażnika drugi w konsoli oczywiście programowanie. Jeszcze kwestia kluczyka ale akurat w tym modelu jest on w pilocie . Schody zaczynają sie przy montażu i tu niestety nikt nie odpowie czy przypasuje na instalacji która jest w wyposażeniu samochodu czy trzeba wymieniać wiązki , bo sztukateria to lipa . Druga sprawa wiele osób w de. ma właśnie problemy tylko z klapą i elektrycznymi drzwiami i postanowiłem odpuścić . A jeszcze kwestia podpiecia pod czujnik temperatury który odłącza przy niskiej temperaturze klape otwieraną elektrycznie , pewnie nie daje rady .
Sprawa schowków w podłodze bez problemu poświęciłem wczoraj trochę czasu wyciągnąłem fotel i kuknąłem pod wykładzinę w miejscu gdzie mają byc schowki jest wsadzony styropian takie wypełnienie , więc tylko kwestia wycięcia wykładziny i zakupu schowków . Jak przyjdą schowki zabieram się za montaż i zrobię tutka .
Przekierowanie