Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Regeneracja tylnego i przedniego zawieszenia - czyli co wymienić?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Tak więc zamierzam zapodać swojemu Szarikowi nowe tylne zawieszenie, stąd pytanko do Was. Co powinienem wymienić aby posłużyło kolejne tysiące km ? Tylko proszę nie pisać, że wszystko tylko nazwy części jakie wymienić Smile
W sumie to tam nie ma za wiele co wymieniac. Nie wiem czy amorki chcesz wymieniac ale oprocz nich ma tulejki na wahaczach o symbolu 7M0501541. Ja niestety musialem zamowic z literka A na koncu. Sa mimosrodowe do ustawienia dokladnego zbieznosci tylu. U mnie delikatnie sciagalo tyl w lewo do srodka jezdni a co za tym idzie wozidelko na przestrzeni 200 metrow zjezdzalo okolo metra w prawo. Po wymianie jak pociag po szynach prosciutenko.
Amorki jeszcze raz amorki jeśli ty ich nie wymieniałeś idę o zakład że są słabe i test z przeglądu który pokaże nawet 70% mnie nie przekona. Tym bardziej że ściągnąć amor to 5 min roboty i wtedy w reku go mając wszystko wiadomo , a jak będziesz chciał kupić to Bilstein B4 lub KYB.
Ja bym wymienił amory i tuleje stabilizatora jeśli już chcesz robić, a resztę to bym poczekał aż zacznie się odzywać.
Więc robimy listę Smile

Amory + pewnie są tam jakieś odboje? A wymienić z tyłu muszę ponieważ 1 się delikatnie poci.
Tuleje stabilizatora ( ile ich tam jest bo jak czytam katalog z częściami to głupieje ? )

rafalk74 Czym się różnią tulejki o symbolu 7M0501541 od tych z literką A na końcu? Pełnią jakąś inną funkcję?
Mi ostatnio coś stukało na wybojach i też breszkami, deskami kombinowałem i nic, pojechałem na SKP na szarpakach sprawdzili mi wszystko i sobie też sam popatrzyłem pod autem co i jak. A koszt groszowy.
I co stukało? U mnie coś stuka jak auto jest załadowane dość solidnie - na pusto nic nie słychać. Jakiś taki metaliczny dźwięk.
a mozna ten temat przesunac do ogolnej techniki? Przeciez benzyna ma to samo zawieszenie.
U mnie znowu na odwrót jak jadę na pusto to stuka a jak załadowany to nic nie słychać.
to ja tak mniałem ze stukało na pusto,okazało się ze podkładka pod sprężyną się rozwaliła i wyleciała,a stukanie było od przemieszczania się spręzyny po założeniu nowej wszystko wróciło do normy
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Przekierowanie