Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Regeneracja tylnego i przedniego zawieszenia - czyli co wymienić?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
A na same stabilizatory taki Poli byłby good?? Usztywnil by trochę ta budę???
I pytanko sprężyny tył wzmocnione ktoś wie jaki koszt???
Poliuretan to nie unibale, nie generalizujmy Big Grin Dostępne są różne twardości, można zrobić tylko trochę sztywniejsze od fabryki, nie odczuje się zbytnio różnicy, poza trwałością. Z tego co kojarzę to w Olkuszu robią poli również do SGA.
Normalnie to nie chciałoby mi się pisać nowego postu w święta , ale muszę się z kimś podzielić moimi wątpliwościami i rozterkami . Do rzeczy dwa tygodnie temu wymieniłem amortyzatory w mojej ali . Założyłem SACHSY 200 419 klasyczne do tych samochodów / dodam że zakładałem je wcześniej do starej ali / . Wszystko ładnie pięknie przy okazji wymieniłem łączniki stabilizatora nowe gumy-łożyska stabilizatora oraz oczywiście poduszki i łożyska oraz mocowania górne amorków. Jak pisałem wcześniej wszystko cacy , ALE ale nie cieszyłem się długo przejeżdżając po śpiącym policjancie takim nylonowym dość wąskim przykręcanym do ulicy z prędkością ok 15-20 km/h usłyszałem głośny huk z prawej strony tak jak by ktoś włożył mi do komory silnika luźną cegłę co jest grane zrobiłem nawrotkę i jeszcze raz po śpiącym efekt ten sam jakby pięcio kilowym młotem ktoś pierdziachnął w podwozie. Następnego dnia amorki w dół sprawdzenie sprężyn zamocowania i wszystko jest super. Zawiozłem sprężyny do speca od sprężyn ten pomierzył ugięcie pod zadanym obciążenie / chyba 200 i 400 kg / i sprężyny identyczne / kolory na obu te same : fiolet,żółty i dwa niebieskie / amorki do reklamacji . Aby jeździć autkiem kupiłem dwa SRL po 80 PLN i co i diupa po założeniu SRL to samo czyli to nie amory . Ludzie pomocy bo szlak mnie trafi koła posprawdzane tj, łożyska osie zwrotnice wszystko idealne żadnych wibracji na budzie czy na drążku zmiany biegów . Zostaje poduszka pod silnikiem albo nie wiem co . Proszę wymyślcie coś przy żarciątku i wódeczce siedząc przy świątecznym stole i napiszcie biednemu żuczkowi odpowiadając na treść posta.
Pozdrawiam w świąteczną noc Smile
Poduszki mc persona dobre? I tuleje wahaczy? U mnie tak walilo jak mialem poduszki mc persona do zmiany. Piszesz ze masz nowe wiec hmm
(01-04-2018 00:31)wossi_2008 napisał(a): [ -> ]Normalnie to nie chciałoby mi się pisać nowego postu w święta , ale muszę się z kimś podzielić moimi wątpliwościami i rozterkami . Do rzeczy dwa tygodnie temu wymieniłem amortyzatory w mojej ali . Założyłem SACHSY 200 419 klasyczne do tych samochodów / dodam że zakładałem je wcześniej do starej ali / . Wszystko ładnie pięknie przy okazji wymieniłem łączniki stabilizatora nowe gumy-łożyska stabilizatora oraz oczywiście poduszki i łożyska oraz mocowania górne amorków. Jak pisałem wcześniej wszystko cacy , ALE ale nie cieszyłem się długo przejeżdżając po śpiącym policjancie takim nylonowym dość wąskim przykręcanym do ulicy z prędkością ok 15-20 km/h usłyszałem głośny huk z prawej strony tak jak by ktoś włożył mi do komory silnika luźną cegłę co jest grane zrobiłem nawrotkę i jeszcze raz po śpiącym efekt ten sam jakby pięcio kilowym młotem ktoś pierdziachnął w podwozie. Następnego dnia amorki w dół sprawdzenie sprężyn zamocowania i wszystko jest super. Zawiozłem sprężyny do speca od sprężyn ten pomierzył ugięcie pod zadanym obciążenie / chyba 200 i 400 kg / i sprężyny identyczne / kolory na obu te same : fiolet,żółty i dwa niebieskie / amorki do reklamacji . Aby jeździć autkiem kupiłem dwa SRL po 80 PLN i co i diupa po założeniu SRL to samo czyli to nie amory . Ludzie pomocy bo szlak mnie trafi koła posprawdzane tj, łożyska osie zwrotnice wszystko idealne żadnych wibracji na budzie czy na drążku zmiany biegów . Zostaje poduszka pod silnikiem albo nie wiem co . Proszę wymyślcie coś przy żarciątku i wódeczce siedząc przy świątecznym stole i napiszcie biednemu żuczkowi odpowiadając na treść posta.
Pozdrawiam w świąteczną noc Smile
Miałem to samo ja wymieniłem wszystko oprócz gum na stabilizatorze proponuje ci kupic gumy w aso vw 16 zl sztuka ja wcześniej wymieniłem na febi po 30 zl sztuka i guwno warte byłem przekonany ze skoro wymieniałem je 8 miesięcy wczesniej to beda git i nie musze zmieniac a tu takie cos taka duperela a takie huki
Ja wymieniłem wszystko , gumy też Smile nie kupowałem w ASO ale są nówki federal mogul albo sidem chyba bo tylko takie mieli w sklepie . Wiem że to gucio warte ale lepsze od starych . Dodam że na starych wybitych i na amorach w stylu starego citroena DS jak od Fantomasa Smile samochodzik się bujał ale nylonowego policjanta pokonywal bez łoskotu urywającego łeb przy samej dup.....e .
(01-04-2018 17:30)wossi_2008 napisał(a): [ -> ]Ja wymieniłem wszystko , gumy też Smile nie kupowałem w ASO ale są nówki federal mogul albo sidem chyba bo tylko takie mieli w sklepie . Wiem że to gucio warte ale lepsze od starych . Dodam że na starych wybitych i na amorach w stylu starego citroena DS jak od Fantomasa Smile samochodzik się bujał ale nylonowego policjanta pokonywal bez łoskotu urywającego łeb przy samej dup.....e .
To sam sobie odpowiedziales w czym problem kup te gumy w aso one sa miękie w porównaniu do febi które były twarde jak kamien loszt nie wielki samemu na podnośniku ogarniesz

powiedz jakiego kształtu kupiles te gumy

ja kupiłem teraz tego kształtu w aso i jest git http://allegro.pl/poduszka-stabilizatora...32103.html


a takiego kształtu były febi i tlukly jak szalone http://allegro.pl/guma-stabilizatora-p-g...54005.html
Witajcie, kolego miałem podobnie,wymieniłem dużo rzeczy aby to zlikwidować i po każdym przejechaniu po garbie słyszałem stukot. Dopiero jak podłożyłem gumową podkładkę pod dekielek który jest przykręcony od góry do macpersona w komorze silnika, prawdopodobnie był zbyt duży luz między tym dekielkiem a mocowaniem do karoseryj. Jednak guma ta nie może być za gruba aby trochę luzu tam było by macpercon mógł swobodnie się obracać. U mnie po tym zabiegu mam spoko. pozdrawiam.
Ja mam caly przod w poliuretanie. I nie mam takich stukow. Predzej bym syawial na gore mcpersona poduszka moze ujowa
kolego slawiec te gumy co założyłeś to są gumy od tylnego stabilizatora a te febi które były twarde to są właśnie do przedniego stabilizatora ja mam takie jak febi bo nie sądze aby te od tylnego podeszły kształtem pod mocowania do przodu . górne mocowanie do kolumny dałem nowe więc guma jest tam dosyć groba i nie wyczuwałem nawet najmniejszego luzu przy dokręcaniu śróby od góry , wezmę jutro popatrze bo powiem tak jak dokręcałem góre to samochód był na podnośniku jak stanął na kołach to nie pamiętam jak to wyglądało ale chyba wtedy górne śruby były dociągane odpowiednim momentem :-))). muszę to koniecznie sprawdzić . Co do poduszek amorka to nowe łożyska INA a poduszki LEMFORDER czyli wszystko z pod znaku ZF .
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Przekierowanie