Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Okablowanie do pilota sharan 97"
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Czytam forum od dłuższego czasu, ale nie mogę znaleźć jednej rzeczy. Kupiłem jakiś czas temu pilot pod kierownicę do sterowania radiem. Czy wie ktoś może gdzie w sharanie 97" może być wtyczka do tego pilota? Mam radio Sound 2, są tam trzy wtyczki- szara taśma do wzmacniacza i zamieniarki, szeroka czarna wtyczka do zasilania i żółta, która to właśnie nie jestem pewny do czego. Myślałem że do pilota, lecz z niej wychodzą zaledwie 4 przedowy, natomiast w pilocie jest 6 pinów. Może ktoś coś wie na ten temat lub mógłby wrzucić zdjęcia lub opis, schemat jak to u was wygląda, jak podłączyć ten pilocik, czy muszę sam nową instalację przeciągać, czy jednak jest szansa że wtyczka gdzieś zalega.
Radio SOUND 2
[attachment=1700]
Złącze wielostykowe I, 8-stykowe, czarne
1 - Zasilanie napięciowe akumulatora, plus, zacisk 30
2 - Zasilanie napięciowe akumulatora, minus, zacisk 31
3 - Przyłącze włączania i wyłączania sterowanego kluczykiem zapłonu (styk S)
4 - Oświetlenie radia, zacisk 58b
5 - Gala (podnoszenie głośności wraz z prędkością)
6 - Zasilanie napięciowe akumulatora, minus, zacisk 31
7 - Przyłączony plus
8 - Wyciszanie wzmacniacza

Złącze wielostykowe II, 6-stykowe, żółte
6 - Wyciszanie telefonu, (aktywne przy przyłączu do minusa)
Wskazówka-Złącze wielostykowe II, 6-stykowe, żółte, służy do podłączenia oryginalnego odtwarzacza CD z programu Volkswagena

Złącze wielostykowe III, 16-stykowe
1 - Line Out, z przodu z lewej strony, minus
2 - Line Out, z przodu z lewej strony, plus
3 - Line Out, z tyłu z lewej strony, minus
4 - Line Out, z tyłu z lewej strony, plus
5 - Line Out, z przodu z prawej strony, minus
6 - Line Out, z przodu z prawej strony, plus
7 - Line Out, z tyłu z prawej strony, minus
8 - Line Out, z tyłu z prawej strony, plus
9 - Niewykorzystane
10 - Odtwarzacz CD, lewy kanał, minus
11 - Odtwarzacz CD, lewy kanał, plus
12 - Osłona
13 - Odtwarzacz CD, prawy kanał, minus
14 - Odtwarzacz CD, prawy kanał, plus
15 - Niewykorzystane
16 - Niewykorzystane
Wskazówka-Sygnał Line Out jest jest sygnałem dźwiękowym z radia (wyjście radia) do wzmacniacza.
Dzięki. Jednak w dalszym ciągu potrzebuje podłączyć pilot do tego radia, a tego tu nie widzę. Wiem na 100 że to wykonalne, tylko nie wiem gdzie jest kostka, która powinna być przy kolumnie kierownicy, a jak jej nie ma to które przewody z którymi pinami w pilocie połączyć aby to współgrało. Może mógłby ktoś zajżeć do siebie i zrobić zdjęcie tej wtyczki po stronie pilota?
Niestety nie mam fabrycznego radia.

Ale chyba znalazłem to czego szukasz. Wychodzi na to że trzeba tylko wyciągnąć (zrobić wiązkę) od tej żółtej wtyczki (złącze II na rys. wyżej).
Na początek spróbuj wyjąć radio i spiąć na krótko według schematu który wrzuciłem (pamiętaj o masie).

Zestaw SOUND 2 :
[attachment=1706]
Super! Tego dokładnie potrzebowałem. Ogromne dzięki Smile) Dam znać czy zdało egzamin po podłączeniu.

maku75

I co udało się? Mam ten sam problem tzn, zamontowałem Blaupunkta z wejściem pod sterowanie z kierownicy. Radio gra. Lecz nie wiem jak połączyć ten wtyk 5-pinowy z radiem.
Przekierowanie