Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: skrzynia biegów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
sharan 2.0 bezyna rok 96 mam pytanko do was koledzy mianowicie chodzi mi o to ze podczes jazdy i redukcji biegow lekko zaczeło mi zgrzytac właczając trzeci bieg zaznaczam że na pozostałych jast wszystko o-kej czy może ktoś miał już zczymś podobnym doczynienia albo może ktoś sie orietuje jaka moze być przyczyna prosze o porady
Z tego co wiem, to gdy kończy się sprzęgło to najszybciej odczuwa się to właśnie na trzecim biegu.
to znaczy co tarcza i docisk ?czy moze cos wiecej
Ja bym raczej obstawiał synchronizator 3 biegu.
koledzy gdzie znajduje sie wlew oleju w skrzyni sharan 2.0 benzyna skrzynia manualna jakąs fotke chce sprawdzic stan oleju ale nie wiem jak wiec prosze was o pomoc
zazwyczaj w vagach korek spustowy oraz wlewowo/kontrolny sa takie same by nie pomylic z czyms innym i nie narobic sobie biedy. Sa tak jak kolega napisal na imbus albo 16 albo 14 bo juz nie pamietam.
Jeszcze dodam ze zawsze zalewam nieco wiecej jak poziom przelewowy. W razie potrzeby lewarkiem unosze jedna strone i dolewam. W niektorych autach byla nawet taka akcja sewisowa by dolewac nieco ponad stan.
w takim razie jaki olej mam kupic jak odkrecilem to lekko wylecialo troche był jakby czrwony tak mi sie wydaje do dolania do srzyni
Jak wyleciało to znaczy że stan OK.
pod pedalem sprzegła w sharanie 2.0 bezyna 1996r jest jakby ogranicznik przyczym nie mozna wcisnac dalej pedału . mam pytanie czy to sie da wkrecic i wykrecic w zaleznosci od potrzeby prosze niech mi ktos to powie z gory dziekuje
Przekierowanie