Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: temperatura silnika
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witam mam pytanie odnośnie temperatury silnika mam taka jak na dzieciuch ostatni wymieniłem termostat bo podchodziła aż do M . czy temperatura jest dobra ?? zdjęcie jest robione trochę z ukosa i wskazówka na tym zdjęciu troszeczkę więcej pokazuje niż w rzeczywistosci . temperatura oleju 94- 95 stopni . Silnik 1.9 110 km
[Obrazek: DSC_0064_jpg_300x300_q85.jpg]
ja tak mniałem w sharanie 110KM ale temperatura oleju była około 105-110stopni i nie było najmniejszego problemu mino ze auto miało ponad 380tyś/ zas w galaxy miałem przed N i grzanie było super
co znaczy "norm""????????
(23-04-2013 20:33)wesol napisał(a): [ -> ]co znaczy "norm""????????

Licznik z forda. Zakres temp. w jakiej wskaźnik może chodzić podczas jazdy (tak wnioskuję). Pamiętaj że to tylko wskaźnik i on pokazuje w przybliżeniu temperaturę. U mnie nawet do połowy nie dochodzi, tlyko stoi między 2 a 3 kreską, ale jest ok to nie ruszam.
"norm" to normalna czyli prawidlowa. Chyba komentowac nie potrzeba. Zle bedzie jak bedzie na czerwonym lub na bialym.
dzięki nie wiedziałem jak tam się rozkładają stopnie bo w nowszych to jest napisane albo sa kreski .
Przekierowanie