Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Przy wciśniętym sprzęgle Alhambra warczy.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, parę dni temu pojawił się w mojej Alhambrze 2.0 benzyna taki oto problem. Przy wciśniętym sprzęgle i obrotach około 1800, nie będąc w ruchu, w kabinie słychać jakby basowe warczenie. Słychac je tylko w kabinie i tylko przy wciśnietym sprzęgle. Sprawdziłem organoleptycznie w kanale wszystkie mozliwe miejsca, ale na zewnątrz hałas jest praktycznie niesłyszalny. Nie pokoi mnie to trochę gdyż posiadam 6 ścio biegową skrzynię i co za tym idzie koło dwumasowe więc obawiam się ewentualnych kosztów napraw sprzęgła. Dodam, że nie ma problemów z wbijaniem biegów, jak również nie zauważylem by sprzęgło się ślizgało. Jeżeli ktoś spotkał się zpodobnym problemem to proszę o pomoc.
czy przy wyciśniętym sprzęgle chodzi ci dźwignia zmiany biegów ?.
jak tak to stawiał bym na dwumas.

albo łożysko ...
sorry, ale od kiedy 2,0 benzyna ma dwumas?

moje przypuszczenia kierują się w stronę łożyska oporowego, ale ono powinno się też odzywać na luzie.
W mojej Alhambrze faktycznie jest dwumas, bo mam skrzynię szóstkę ale bardziej się skłaniam ku łożysku oporowym. Tylko czy to przypadkiem nie jest myślenie życzeniowe. Bo jednak trochę taniej. No cóż jeszcze po diagnozuje to trochę i jak się zorientuję to dam znać, dla potomnych.
Dzięki.
kurcze, zastrzeliłeś mnie tym dwumasem. Teraz to już nie jestem taki wyluzowany
JA tam lubię jak auto warczySmile Ale fakt to nieciekawie wygląda.
Przekierowanie