Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Czym zastąpić windę koła zapasowego?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Witam, macie może koledzy pomysł na jakiś inny sposób zawieszenia koła zapasowego?
Dziś podnosiłem zapas windą którą kompletnie odświeżyłem 4 miesiące temu, niestety chciłem jeszcze troszkę dociągnąć i coś strzeliło koło spadło a winda już nie zwijała.Po rozebraniu okazało się że strzeliła plastikowa zębatka slimaka.Slimak aluminiowy ale zębatka plastik.Miałem kiedyś taki problem z mechanizmem podnoszenia fotela w multipli,ale tam za 80kilka złoty kupowało się zestaw naprawczy z allegro (pasował od mondeo) z mosiężną zębatką i było po problemie.Dorobienie takiej zębatki z mosiądzu lub aluminium jest nieopłacalne.
Witam kolego jedz do dobrego ślusarza i dorobi ci takie kulko zapłacisz jakieś 80-120 zł i po kłopocie na wieki
za 80 zeta to ja całą działającą windę oddam Smile
Panowie,dorobienie takiej zębatki kosztuje koło 4 stówek,to zębatka na ślimaka,nie jakaś zwykła.
Ja dałem 120zł a co do windy kupicie nowa/uzywkę to i tak padnie prędzej czy pózniej...
Myślałem o jakimś koszu na zawiasach przymocowanym do belki podwozia.Ostatecznie stanęło na dorobieniu zębatki z mosiądzu,koledzy mi zrobią,ponoć na podzielnicy powinno dać się zrobić,zębatka ma 16 zębów potrzebny jest moduł 2.25 nr1 lub 2.25 nr2 .Wpust na ośkę wypalony zostanie na drutówce.
Może odpowiedz nie taka jakbyś się spodziewał ale nowszego Sgh maja zestaw naprawczy i nie posiadają koła zapasowego spotkałem się z tym po 2008r
(20-04-2013 08:33)maryoushek napisał(a): [ -> ]Może odpowiedz nie taka jakbyś się spodziewał ale nowszego Sgh maja zestaw naprawczy i nie posiadają koła zapasowego spotkałem się z tym po 2008r

Tak samo tourany, golfy V chyba też i inne auta z tej "epoki". Sam mam w boczku schowany taki kompresorek z tourana i daje radę.
przy zakupie auta masz do wyboru standardowy zestaw naprawczy. Zdoswiadczenia powiem wam ze niewiele wart i do tego opona pozniej nie nadaje sie do łatania( z powodu tych specyfikow uszczelniajacych) lub za doplatą mozna sobie zakupic pelne kolo zapasowe.

Ja bym szukal kogos kto takie kolka zebate dorobi. Mozna by nawet hurtowo to jakos zakupic i sprzedawac to napewno byloby to taniej.
Ja remontuje sharana mojego i jutro zabieram sie za ściągnięcie kola po widoku na niego aż sie boje ze mi cos szczeli jak to kolo sciagnac bo raz krecilem w lewo i nic mi niezjezdzalo
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie