Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: tempomat nie łaczy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam.
Mam taki problem, nie działa mi tempomat prawdopodobnie po wymianie czujnika stop, nie miałem "stopów" teraz działają. Tempomat się załącza jak na manetce dam ON to się świeci że jest włączony a nie działa.
Dzisiaj podłączyłem pod waga 4.9 i nie chce mi połączyć z zakładką tempomatu, jaki inny wag na pewno będzie widział tą funkcje?
A może ktoś wie co zrobić?
Dzięki
pozdrawiam
zakladka tempomatu - co pod tym rozumiesz ? ( Silnik -> bloki danych ? ) Zobacz czy bezpieczniki dobre.
Co jest pierwszy ekran u góry z lewej strony jest silnik z prawej skrzynia biegów i niżej tempomat i mi nie łączy z nim, bezpieczniki sprawdzałem jeśli się nie mylę to bezpiecznik nr 3 z obciążeniem 5.
Dodam Alhambra 2001 z 1.9 TDi.
Tempomat się sprawdza w blokach danych silnika kanał 6 - jak się mylę proszę poprawić
Dokładnie. Silnik->MB kanał 006 i tam gdzie są zera sprawdzasz czy się zmienia na 1 jak przełączasz włącznik
jeszcze masz czujnik pod sprzeglem, jesli nie jestes pewien czy dzialal wczesniej to sprawdz tam, a czy wogle dzialal ci wczesniej? vagiem tak mi sie wydaje jesli sie nie myle w kanale 006 nawet jak sie zmieni na 1 to nie bedzie oznaczac uszkodzonego czujnika, bo skoro kontrolka ci sie zapala na desce to znaczy ze jest aktywny ale sie nie zalaczy bo widzi jakbys mial np wcisniete sprzeglo czy hamulec a to nie jest blad dla tempomatu tylko rozlaczenie
(05-04-2013 20:25)Scrappy napisał(a): [ -> ]Dokładnie. Silnik->MS kanał 006 i tam gdzie są zera sprawdzasz czy się zmienia na 1 jak przełączasz włącznik

Raczej MB Smile
Tak działał wcześniej. Dzięki za info dziś sprawdzę i dam znać.
Właśnie sprawdziłem na wagu tak jak mi opisaliście wyżej i się przełącza na 1 w kanale 006, sprawdziłem stop czujnik działa się chowie jak puszczam stop, a ze sprzęgłem jest tak samo jak ze stopem? bo jak wcisnę sprzęgło i puszczam to mam wrażenie że nie chodzi tak stop, a jak do dotknę ze wciśniętym sprzęgłem to pompuje. Na pedał wydaje mi się ze nie reaguje w ogóle. Raz wcisnąłem ten czujnik na maksa do góry i wyskoczyła mi sprężyna z tego czujnika ale ją wsadziłem z powrotem i wszystko niby ok.
Proszę o dalszą podpowiedz.
Dzięki
nie jestem pewien i nie pamietam bo dawno rylem temat tempomatu ale w vagu mozna gdzies sprawdzic tak jak pstryczek temopomatu w 006 ze na 1 sie przelacza tak samo w ktorejs grupie pedal sprzegla i hamulca, ale gdzie to bylo to ni chu chu
Stron: 1 2
Przekierowanie