Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: tempomat nie łaczy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
szkoda ze nie wiesz, bo to by było najlepsze rozwiązanie może ktoś inny będzie wiedział
Dzięki
mb -> 08 ->kanal 006
tempomat OFF kod - 00000000
tempomat ON kod - 10000001
reset - 10000011
Set+-10001001
Set- -10000101
pedał hamulca-00101011
pedał sprzęgła-00101100

to z moich notatek
i wszystko jasne Smile
Dokładnie wczoraj walczyłem z tempomatem. Siedział czujnik pod sprzęgłem. Wyjmij go wyczyść i sprawdz połączenia. U mnie pomogło
tempomat już mi działa, było w nim nie tak, iż ten cypek od czujnika był w takim położeniu jak bym miał wciśnięte sprzęgło, trzeba było go wyregulować i ok.
dzięki
Podepnę się pod wątek, bo wydaje mi się, że mam trywialną sprawę.

U mnie tempomat działa, ale tylko przy ZAŁĄCZONYM kierunkowskazie w prawo. Wszystko działa jak należy, ale musi pracować prawy migacz. Wyłączenie migacza wyłącza tempomat (znika ikonka z obrotomierza).

Jeszcze czuję się dość niepewnie, żeby sadzić pazury, zdejmować manetkę, może znacie podobne przypadki, jak nieinwazyjnie to naprawić?
(23-05-2020 23:57)trzewik napisał(a): [ -> ]Jeszcze czuję się dość niepewnie, żeby sadzić pazury, zdejmować manetkę, może znacie podobne przypadki, jak nieinwazyjnie to naprawić?
Najbardziej podejrzana jest manetka. Z czym masz problem, żeby ją samodzielnie wymienić?
Najprościej to sprawdzić podpinając inną. A wystarczy tylko odkręcić dwie śrubki od górnej połówki obudowy kolumny. Jak ją dźwigniesz to możesz wypiąć wtyczkę tempomatu z manetki i podpiąć do innej.
Możesz też podpiąć VCDS i w blokach pomiarowych obserwować reakcję na przyciski podczas jazdy z włączonym kierunkowskazem i bez.
Stron: 1 2
Przekierowanie