Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: jak się zabrać za zdjęcie listwy progowej?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
może ktoś przerabiał - mam przyrysany lakier na połączeniu listwy progowej i blachy, chciałem zdjąć i jakoś to zaprawić, ale nie chciałbym od razu urwać wszystkich zaczepów.. jest jakiś patent na to, czy trzeba delikatnie kombinować i coś tam wyskoczySmile ??
Reasumując bo na allegro widzę różne - mam na myśli tę listwę która biegnie na samym dole auta- pod drzwiami - poniżej w zasadzie, jedna przez całą długość auta.
Dzięki za info, ale akurat w moim przypadku skoro pytam, to znaczy, że nie znalazłem... a skoro jeszcze tu jestem z jednym ostrzeżeniem za zły dział przy 200 postach, to widać nie tylko mnie się moje tematy przydały, albo aż tak nie przeszkadzają... grzebię fora już ładnych parę ( ups. parenaście) lat, nie zawsze się udaje coś znaleźć mimo chęci.
Temat listwa progowa, listwy progowej, nie wyrzuca niczego poza moim postem na forum, google nie wywala nawet jednego tematu, na alegro nie widać mocowania na przynajmniej kilkunastu aukcjach... sprawdzać na śniegu- faktycznie mi się nie chciało, bo nie mam gdzie, przynajmniej przy oglądaniu na śniegu na tyle na ile widać, są zatrzaski, śrubek nie widać, pewnie widać jak się położyć ale to nie znaczy, że nie ma też zaczepów, jak na połowie plastików w samochodzie...
Także czekam na jakieś linki gdzie mogłem doczytać i będę wdzięczny za wskazówki dotyczące szukania, bo wydaje mi się, że całkiem dobrze sobie radzę, chociaż czasami akurat w innych kwestiach jest dużo ogólników a nie ma konkretów tak jak w przypadku dogrzewacza o który pytałem, i też mi się oberwało, bo niby jest wszystko a jednak się okazało, że o tym konkretnie o to co pytałem, niczego nie było... dokładne rozpiski znalazłem na ruskim forum, co już jest raczej abstrakcją, jeśli pl i ang. strony nie mają nic do powiedzenia.
Tak czy inaczej dzięki za podpowiedź, przyjdzie trochę wiosny to już będzie wiadomo jak się zabrać za kilka rzeczy... A jeśli faktycznie jest wszystko na tacy, biję się w pierś i jeszcze raz napiszę, - szukałem, nie znalazłem...
[Obrazek: listwaprogu.jpg]
Dzięki za wstawkę, z czego to jest wyciągnięte? Etka?
Poszerzenie progu... nie wpadłbym na toSmile
Ja mam oryginalne dokładki Forda, tylko, że jeden mam pęknięty i chciałem zdjąć do pospawania, a się okazało, że ktoś to przykleił na klej do szyb.
Próbowałem nożykiem specjalnym ale się złamał.

Do Galaxego to towar deficytowy, komplet nowych dokładek kosztuje we Fordzie 1700 zł z tego co kojarzę, ja załatwiałem sobie zaślepki progowe, bo poprzedni właściciel pogubił.

W ASO "znawca" stwierdził, że podróbki to są.

Dopiero jak mu podpowiedziałem, żeby szukał w Tuning to znalazł i udało mi się zdobyć te zaślepki nowe, przyszły po dwóch tygodniach.
Elsa.
Uważam że nazwa "poszerzenie progu" nie jest aż tak jednoznaczna, ot takie tam wolne tłumaczenie. Smile
Przekierowanie