Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Demontaż szyb tylnych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nie znalazłem nigdzie o tym. Przyciemniam sobie szyby i postanowiłem wyciągnąć na próbę jedną szybę i zobaczyć czy lepiej jest z wyciągniętą. Najpierw te w bagażniku. Domyślam się że śruby są pod osłoną słupka C. A te w drzwiach? Bez ściągania tapicerki się raczej nie obejdzie Sad
Tapicerkę musisz zdjąć aby zatrzaski od mechanizmu odpiąć i uszczelki podokienne wyjąć.
nie stety nie obejdzie sie ;/ szyba jest przykręcona na 2x torx30 - z tego co kojarze. musisz uważać na ramki bo lubią sieę wyginać.
A co z szybami uchylnymi w bagażniku? Jak je wydostać?
jak otworzysz tylne drzwi pod uszczelka i plastykiem (lub coś podobnego) bedziesz miał 2 sruby torx i plastyk z tylnego boczku musisz sciagnac i srubke lub mechanizm otwierania szyby odkrecic. mam nadzieje że troszkę rozjaśniłem
Dzięki wielkie już wszystko wiem Smile
Scrappy ja dalem do znajomego i okleil bez wyciagania. Tak docial ze wszedzie zachodza ok. 2 mm pod uszczelki Smile. Skropil woda przykleil na wodzie bez odrywania folii z klejem od zewnatrz, docial nozykiem tapicerskim, potem ladnie wypucowal szybki od wewnatrz, woda, zerwanie folii, przyklejenie od wewnatrz. Dopuki nie zacznie schnac mozesz delikatnie przesuwac w kazda strone. Pod uszczelki, naczy prowadnice szyb wkladal czyms takim jak piorko do gitary.
(01-04-2013 22:34)rafalk74 napisał(a): [ -> ]Scrappy ja dalem do znajomego i okleil bez wyciagania. Tak docial ze wszedzie zachodza ok. 2 mm pod uszczelki Smile. Skropil woda przykleil na wodzie bez odrywania folii z klejem od zewnatrz, docial nozykiem tapicerskim, potem ladnie wypucowal szybki od wewnatrz, woda, zerwanie folii, przyklejenie od wewnatrz. Dopuki nie zacznie schnac mozesz delikatnie przesuwac w kazda strone. Pod uszczelki, naczy prowadnice szyb wkladal czyms takim jak piorko do gitary.

Robiłem tak. Ale piotrek pisał, że on wyciągał u siebie i łatwiej było, a ja pierwszy raz to robiłem i trochę ciężko było, dałem radę ale mogłoby być lepiej więc czemu nie spróbować jak to tylko dwie śruby Smile
tak na słupku masz dwie śruby i nie musisz tylnego boczka ściągać tylko na szybie odkręć mechanizm i szyba ci zejdzie a z tylnych drzwi to musisz zdjąc tapicerkę i ściągnąć ramki bo inaczej nie wyjdą i nie pokrzyw ich ja sam wymieniałem i zajęło mi to 30 min
Przekierowanie