Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Wymiana chłodnicy wody w tdi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
automatyczne skrzynie pewnie mają chłodzony olej,ale ASZ-y z automatem chyba nie ma
Ostatnio, miałem ten zabieg w swoim aucie. Można to zrobić bez demontażu chł. klimy, treba ją po demontażu przedniego pasa odgiąć na wężach, ale ryzykujemy że po rozszczelnieniu wężyków czynnik pójdzie w powietrze. Chłodnicę płynu wyciąga się w dól. Potrzebny kanał.
Nie chcąc ryzykować oddałem do warsztatu. Koszt 200 PLN i zapomniałem o sprawie.
Coprawda w innym aucie ale w oplach to wymienialem chlodnic wody tyle ze glowa boli- byla na to kampania. Nigdy nie dociagalem czynnika z klimy. zawsze sie odchylało chlodnice klimy ( skraplacz) bo jest na wezach elastycznych.
tak zgadza sie tylko w dol ale klima przykrecona na 4 sruby torx do chlodnicy wody takze zderzak lepiej zdjac i wtedy klima zostaje reszta wyjezdza
W asterkach to ja oczewiscie zderzak mialem sciagniety. Odsuwalo sie skraplacz i chlodnica wek. W sumei to moze ze 2.5-3 godziny roboty było. W SGA nierobilem takiej operacji to nei wiem jak to jest ale mysle ze cos podobnie mozna sprawe zalatwic.
Mechanik wyjął chłodnicę w ciągu 20 minut od wprowadzenia auta na kanał ,odpiął węże odkręcił wiatrak ,(nie wiem czy puścił jakieś mocowanie silnika ale widziałem z góry jak na moment wyjęcia wiatraka-w dół,silnik od strony chłodnicy opuścił się (skręcił)o jakieś 5 cm)trochę nim poobracał i wyszedł,póżniej jeszcze jakieś chyba 2 śrubki które skręcały chłodnice razem i wyjął ją w dół .Wszystkiemu się przyglądałem,miestety zakupiona chłodnica okazała się niewłaściwa.Kod oryginalnej chłodnicy z mojego auta -galaxy 2005 1.9 ASZ to: 7M3 121 253 F
Oj trudno dostać chłodnicę wody do ASZ-a. W intercarsie jest tylko jedna na cały kraj,firym NRF koło 400zł zamówiłem mam nadzieje że będzie pasowała.Ta ostatnia z innej hurtowni to totalna pomyłka,a jak szukali po kodzie to nic im nie wyszło.Są jeszcze dostępne w trzeciej firmie ale za 1100zł.
A chłodnicą oleju silnikowego jest przecież podstawa filtra.
Dziś wsadziliśmy nową chłodnicę.Trzeba puścić poduszkę skrzyni biegów żeby silnik się opuścił,i nie ma większych problemów z wymianą chłodnicy wody (tylko wody).Najlepiej gdy wiatrak wkładają dwie osoby jedna z dołu druga z góry żeby mocowaniem wiatraka nie porysować chłodnicy.
Stron: 1 2
Przekierowanie