Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Podgrzewanie przedniej szyby - tylko mi tak długo grzeje?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Moja propozycja - wydzielcie wątek o elektryce, tu zostawmy tylko sprawy bezpośrednio związane z grzaniem przedniej szyby. Ok? Smile
w sumie to czekamy az kolega z problemem grzania szyby zmierzy napiecie tak jak pisalem u gory ma jedno podpiecie kablowe i z dolu sa dwa bo szyba jest dzielona na dwa sektory ( lewy i prawy). Jak poda napiecie to bedziemy dyskutowac.
Ogolnie to czas rozmrozenia szyby jest mocno zalezny od temperatury jaka aktualnie panuje na dworze i czy auto stalo cala noc nieodpalne czy dwie godziny temu wrocilismy z podróży. Napewno bedzie szybko szyba dmarzac przy -2 czy -4 stopniach a duzo dluzej to potrwa przy -10 czy -15
W moim po nocy na dworze -1 potrzeba pół minuty żeby wycieraczki zebrały szron,ale przy -10 trzeba czekać 4 minuty zanim wycieraczki zaczną zbierać.
A ja nie wiem czy mam podgrzewanie przedniej szyby i nie wiem jak to sprawdzić czy mam.
Zbliż się do szyby i jak zauważysz cienkie pionowe zygzaki to znaczy, że masz ogrzewanie szyby.
tacini masz okej jesli chodzi o ogrzewanie szyby. Mam dokladnie taksamo. Odpalam auto, grzanie szyby zalacza sie, ide do piwnicy podłozyc do pieca to zejmuje tez okolo 5 minut to jak byly te mrozy po -15 czy -18 to nawet nie byla jeszcze szyba w pelni odmrozona a moze gdzieś polowicznie. Trzeba by kiedys zmierzyc pobór pradu tych szyb elektrycznych i moze tez podgrzewanych foteli tak do wlasnych celów informacyjnych. Z samego przygasania swiatel w abinie to widac ze najwiecej ciagnie podgrzewanie tylnej szyby z lusterkami. Przednia i fotele to pikuś.
A dokładnie , to w których miejscach są te podpięcia?Góra,dół nie za dużo mi mówi.
Stron: 1 2
Przekierowanie