Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Który akumulator od czego?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Witam,

Posiadane auto - Sharan 1.9 TDI z 2006 roku ze sterowaniem dodatkowego ogrzewania na suficie w zegarze.

Samochód posiada dwa akumulatory, ten pod maską do nazwijmy to standardowych celów, a ten pod siedzeniem pasażera do dodatkowego ogrzewania? Czy może się mylę?
Dzisiaj rano przy -10 stopniach otoczenia aku siadł, nie dało się odpalić auta, ale wyzerowany był tylko zegar w suficie (na desce rozdzielczej było ok), a chyba powinno być na odwrót? Po jakimś czasie i próbach odpalenia wyzerowała się deska rozdzielcza. Ogrzewania sterowane na zegarze dało się uruchomić za każdym razem.

Od czego jest dany akumulator?
Sam sobie odpowiedziałeś

- pod maską dłuży do standardowych celów
- pod siedzeniem do dodatkowego ogrzewania
@raventes no tak ale, czy dodatkowy akumulator jest na 100% tylko i wyłącznie od dodatkowego ogrzewania i niczego więcej (np. radio, poduszki etc.)?
Jak wyżej napisałem przy rozładowanym głównym akumulatorze, gdzie nie było można odpalić auta wyzerowany był tylko zegar w suficie, a nie deska rozdzielcza, co ma zawsze miejsce gdy jest jeden akumulator w samochodzie, stąd moje wątpliwości?

Jeszcze jedna sprawa: czy ładując akumulator główny, dodatkowy też się ładuję czy trzeba osobno ładować lub podczas jazdy?
Raczej tylko podczas jazdy, umnie pod ten drugi akumulator podłączona jest elektryka wewnętrzna auta np. Living home ... odłączyć główny akumulator i zobacz co ci działa.pod fotelem jest przekaznik, który po podaniu plusa po zaplonie zalancza "łączy" się z głównym / mam nadzieje ze głupot nie napisałem ;o /
z tego co pamietam , to ten drugi jest ładowany przez alternator , ale w drugą stronę nie oddaje prądu odbiornikom(oprócz webasta).
czyli np włączone radio rozładuje główny , ale nie rozładuje dodatkowego.
Tez mam aq pod siedzeniem i nie mam ogrzewania postojowego. Zasila chyba jeszcze dmuchawy, zapalniczke i oswietlenie wnetrza.
napewno zasila wszystkie urzadzenia które są podpięte pod bezpiecznik s12 i s9 resztę trzeba by było sprawdzić
to ja zadam takie banalne może pytanie, ale jak się dostać do tego drugiego akusia ? ma ktoś może jakieś foto lub coś w tym stylu ?
Odkrecic 4sruby i wyjac fotel pasazera. Po wysunieciu tapicerki spod fotela go zobaczysz.
A jak to było w MKI przed FL rozwiązane?

Czy ten dodatkowy aku był tylko przy webasto czy nie tylko?
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie