Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Rozrząd TDI - co wybrać/przebiegi/wymiana itp.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
norma jest na 4 lata wiec troszke przekoroczony jest interwal. lepiej wymien sam pasek i po temacie. Procedury tez mowia o sprawdzaniu rozrzadu raz w roku lub co 15 tys km.
OK tak zrobię w nowym nabytku ;-)
Kupiłem niedawno vw Sharan 1.9 tdi auy, niby z Niemiec ale jak zobaczyłem że pasek poszczępiony to wolę wymienić też pompę wody i napinacz bo ma 300tys przebiegu i nie wiem co było wcześniej wymieniane sam nie będę tego robił chociaż trochę znam się na mechanice a rozrząd boję się ze coś źle poskladam, mam pytanie bo na allegro są różne zestawy i jest zestaw skf za ok 400zł z pompą i napinaczem są też podobne zestawy sporo droższe i zastanawia mnie to czy te komplety rozrządu różnią się napinaczem, czy występują napinacze hydrauliczne i nie hydrauliczne ? I co się stanie jak hydrauliczny zamienię na inny ?
Zalezy z ktorego rocznika masz auto. Poczatkowe auy mialy hydronapinacz. Masz zalozyc taki jaki masz. Skf unikaj bo to sie syf zrobil.
Rozrzad tdi na pompowtryskach jest tak prosty ze nie ma juz prostszych. Jak takiego sie boisz to za jakas benzyne sie nie bierz czasem.
Sharan z 2000r, to jaka teraz najlepsza firma ? Co do napraw w samochodzie to do tej pory ograniczałem się do wymiany klocków hamulcowych, swozni, końcówki drążków, przeguby no i drobne naprawy elektryki wszystko z neta wyszukuje i można powiedzieć uczę sie, co do rozrządu to pewnie jak bym u kogoś podpatrzyl też bym bez problemu sam zmieniał ( aż wstyd bo mam wykształcenie mechanik samochodowy ale nigdy praktyk na warsztacie samochodowym nie miałem i pracowałem w całkiem innych zawodach)
Rozrzad tdi pd ma tylko dwa kola ktore musza sie zgadzac. To juz prosciej sie nie da zwlaszcza ze gorne kolo blokujesz gwizdziem a na dole masz znak.
Paski conti rolki ina a pompe dolz albo hepu.
Tutaj Chmielu masz video https://m.youtube.com/results?q=1.9%20td...0belt&sm=1 także dasz sobie spokojnie radę. Raczej będziesz miał napinacz hydrauliczny ( do 02r takie szły)tak jak jest na filmie. Potem tylko sobie na fasolkach dostroisz i będzie git.
Ja w biedronce mam taki zestaw
[attachment=5840]
a z tego co piszesz to mamy takie same silniki
Nie widziałem jeszcze w biedronce rozrządu , a co do wymiany to chociaż garaż by się przydał a u mnie to pół przodu muszę demontować żeby się dostać do tego rozrządu
(01-09-2017 17:31)Chmielu napisał(a): [ -> ]Nie widziałem jeszcze w biedronce rozrządu ,
No a widzisz biedronka był w lipcu i w sierpniu w Świnoujściu Wink
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Przekierowanie