Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Rozrząd TDI - co wybrać/przebiegi/wymiana itp.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
zdemontuj filtr powietrza i plastikowa oslone rozrzadu latarka poswiec na rolke napinajaca i bedziesz widzial czy masz napinacz poznasz po blaszcze z tylu rolki ze 3 mm grubosci ma pozdr
Witam. może mi nikt nie napisze ale mam pytanie co ile wymiana w silniku ANU z hydronapinaczem?
Panowie głupie pytanie a zarazem mnie to ciekawi czy w AUY jest opcja wymiany samego paska rozrządu ? Niby był wymieniany 30tys km temu ale moze miec juz ok 4-5 lat i boje się ze juz moze pękać. Z kasą tez nie za wesoło a sam pasek pewnie grosze plus wymiana.
Poczatkowe mialy zalecane interwaly co 60 tys km pozniejsze mialy juz wydluzone do 90 tys km. Poczatkowe mialy ten hydronapinacz.

Ja w swoich autach a czasami co robie u znajomych wymiane rozrzadu to doradzam walsnei by wymienic tylko sam pasek. Z tym ze rolki rozbieram i dokladam smaru bo zazwyczaj jest tam juz sucho. Rozrzad nie tylko sie wymienia okresowo co tez sprawdz aokresowo i jak podaje producent np raz w roku lub co 15 lub 20 lub 30 tys km. Nikt o tym nie mowi ale jest taki podpunkt pryz sprawdzaniu corocznym auta. Ja wymieniam w tdi co 90 tys km ale tak jak pisalem same paski. Robie tak w autach od zawsze w swoich i ojca aucie tez. U ojca to cos kolo 200 tys km jet zrobione na tych samych rolkach a tylko pasek zmieniany byl.
(22-01-2016 19:53)wesol napisał(a): [ -> ]Poczatkowe mialy zalecane interwaly co 60 tys km pozniejsze mialy juz wydluzone do 90 tys km. Poczatkowe mialy ten hydronapinacz.

Ja w swoich autach a czasami co robie u znajomych wymiane rozrzadu to doradzam walsnei by wymienic tylko sam pasek. Z tym ze rolki rozbieram i dokladam smaru bo zazwyczaj jest tam juz sucho. Rozrzad nie tylko sie wymienia okresowo co tez sprawdz aokresowo i jak podaje producent np raz w roku lub co 15 lub 20 lub 30 tys km. Nikt o tym nie mowi ale jest taki podpunkt pryz sprawdzaniu corocznym auta. Ja wymieniam w tdi co 90 tys km ale tak jak pisalem same paski. Robie tak w autach od zawsze w swoich i ojca aucie tez. U ojca to cos kolo 200 tys km jet zrobione na tych samych rolkach a tylko pasek zmieniany byl.

Pompy wody też nie wymieniasz tylko smarujesz?Dodgy
Pompa wody nie jest częścią wymienną okresowo. Tak przynajmniej twierdzi producent.
Witam.Wesol a możesz napisać jak "dosmarowujesz" te rolki napinające-rozbierasz je?
Tak jak każde łożysko ma usczelniacz. Ściągasz i dokladasz smar.
Jakby to powiedział Adaś Miałczyński, czizes ku...wa ja pier...dole Big Grin
To wcale nie jest takie głupie. Za pierwszym razem wymieniłem u siebie pasek, ale zostawiłem oryginalne niemiecki rolki. Za drugim razem już wymieniłem rolki, ale po sprawdzeniu stwierdziłem, że niepotrzebnie. Żadnych luzów, zatarć bieżni, tak jak Wesoł pisze - dołożyć smaru i jadą dalej. Te oryginalne mam schowane w szufladzie.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Przekierowanie