Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Rozrząd TDI - co wybrać/przebiegi/wymiana itp.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Witajcie.

Szukałem troche na forum ale nie do końca mogę znaleźć a mam też kilka pytań jako nowy posiadacz Sharanka, więc jeśli się powtarzam to proszę nie kasujcie mnie tylko podpowiedzcie, bo innym nowicjuszom się przyda.

Otóż zakupiłem sobie Sharana 1.9 TDI 110KM AFN, 97r.
Sprowadzony z niemiec. niby na desce ma 198.000KM zrobione, ale jakoś w to wątpie (znalazem karteczke po wymianie oleju na której było 320.000).

Zajechałem z nim na warsztat do znajomego mechanika co mi robi czasem auta żeby sprawdzić to i owo. Twierdzi że stan całkiem ok, ale należałoby dla pewności zmienić rozrząd.

I teraz mam pytania:

1. Czy da się sprawdzić w jakim stanie jest rozrząd (mechanik twierdzi, że nie bardzo)
2. Ile kosztuje komplet rozrządu i co należałoby wymienić i jaki jest koszt tego z robocizną?

Dzięki za pomoc.

PS. auto też nie bardzo ma moc powyzej 90km na 4tym biegu jakos nie wkreca sie... max na trasie 140km/h - wiec cos jest do roboty ale to już temat na inny wątek.
Ja placilem za rozrzad u mnie wraz z czesciami 550zl bez pompy wody bo mam na osobnym pasku nie na rozrzadzie , jak masz na rozrzadzie pompe to koszt jakos +100-150zl wiec wymieniac bo koszty do przezycia Wink
E, to u Ciebie prościzna.

A czy ktoś mnie mógłby uświadomić, czy w moim silniku AFN pompa jest na rozrzadzie czy osobno?
1Z ahu AVG czy AFN to to samo i maja mozna powiedziec wiekoszosc czesci takich samych.
Jak dla mnie to szkoda takiej kasy wydawac. Ja kupilem sam pasek za 120 zl i wymienilem. Pompa wodna w PD jest na pasku ale rpoducent nie przewiduje wymiany jej. Jedynie rolke napinajaca. Ja dosmarowuje rolki i prowadzące i napinajace i chodzi wszystko ladnie bez wymiany.
oki może nie tu powinienem ale szkoda zakładać tematu. czy polecacie jakieś sklepy co by kupic rozrząd do sharana 1.9 tdi 115km 2001r?? może ma ktoś namiar, zawsze parę groszy zaoszczędzić możnaSmile
wez na rabaty jakiegos mechanika w motoryzacyjnym bedzie taniej
Lepiej sprawdź przed tym jaki masz napinacz żeby nie było skuchy.
(07-10-2014 16:06)wesol napisał(a): [ -> ]Lepiej sprawdź przed tym jaki masz napinacz żeby nie było skuchy.

czy da się sprawdzić bez rozbierania wszystkiego??
a to jeszcze mimo jednego modelu mogą się różnić??
Jedziesz do mechanika, który ma to wymienić on dzwoni do hurtowni podaje vin i wszystko Ci dobierają. Ja osobiście przy rozrządzie wale zawsze wszystko pasek napinacz pompę wody... Wpadają do Nas ludzie wymieniają sam pasek a później mają kuku... Każdy indywidualnie i wobec własnego portfela do tego podchodzi.... My wymieniamy za 150 i jest to chyba cena u większości mechaników... Pozdrawiam Serdecznie
A co do wkręcania to podepnij go gdzieś pod kompa jak nic nie będzie to posprawdzaj wężyki od podciśnień, wszystkie powietrza itp itd Możesz mieć walniętą przepływke, przycinać się może turbo z tym, że nie jedzie to temat rzeka i dużo może być przyczyn...
Po vinie to dobierał nasz kolegą z regionu no i na giełdzie było jeszcze niedawno ogłoszenie sprzedam napinacz. Jednego się nauczyłem w aso. Nigdy po vinie.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Przekierowanie