Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: sharan ady zgasl i nie chce zapalic
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
witam wszystkich.
sharan ady zgasl w korku na wolnych obrotach na gazie i nie daje sie odpalic na benzynie i gazie.vag -brak bledow,sprawdzilem rozrzad -jest ok, iskra jest na 4 cylindrach ,wymienilem czujnik hall obrotow walu.bezpieczniki ok zastanawia mnie jaka moze byc przyczyna skoro kreci jest i skra pompa paliwa dziala podaje paliwo sprawdzone na listwie wtryskow itd...macie moze szanowni koledzy jakies pomysly ??czy czujnik wody padniety moze spodowac nie zapalanie??
Nikt nic nie poradzi
jesli twoje sprawdzania sa poprawne i mozna im ufac to albo problem z rozrzadem jakis powstal albo jakies podwieszone zawory. Tye ze dziwne ze taka okoliczosc sie stala tak nagle na drodze.
Ewentualnie jeszcze moze byc tak ze ta iskra niby jest ale wiadomo ze na zewnatrz iskra wydaje sie byc okej ale pod duzym cisnieniem w komorze spalania zawsze lekko zanika. Generalnie to musisz pokombinowac, swiece wymienic, Podac w dolot troszke paliwa dla pewności. Poprostu szukaj potencjalnej przyczyny.

ryzy93

A czy jak próbujesz go odpalić, to obrotomierz się podnosi?
U mnie było tak samo, zgasł nagle, nie chciał później odpalić, a przy odpalaniu obrotomierz stał na "0".

Problemem powodował uszkodzony czujnik położenia wału.
i bledu nie wywalało na vagu??
Za dawnych czasów widziałem przypadek jak mondeo zgasło i nie chciało zapalić identyczne objawy. Okazało się że wtyczka od komputera gazu się poluzowała i nie dało rady odpalić auta.
Wymieniony czujnik polozenia walu oraz czujnik temp wody...bledow brak z obserwacji swiec wynika ze przy dluzszym kreceniu zalewa je...zastanawia mnie co jeszcze moze byc przyczyna...zagadka nie mala...dzis byly prubo odpalania bez czujek..kazda wypinalem i pruba...bez efektu ...zagladalem do stacyjki wydaje sie ok.brak mi pomyslow...
sprawdzałes czy jest sterowanie wtryskiwaczami od benzyny ? sterownik gazu odcina wtryski paliwa w czasie pracy na gazie ,
być może coś nie tak jest z nim , aby to wykluczyć można odłaczyć wtyk od sterwonika gazu i zmostkować zworkami
( kazdy wtrysk osobno ) tak aby sterowanie szło bezposrednio ze sterownika silnika ECU czyli tak jak było fabrycznie ,
przed wszelkimi tego typu czynnościami zalecam odłączyć akumulator .
Jeszcze jedno czy kiedy kręcisz rozrusznikiem wskaźnik obrotomierza pokazuje jakieś obroty ?
Pozdrawiam ..
Wskaznik pokazuje obroty wieczorem napisze jaki przedzial.co dziwne przy kreceniu potrafi zapalic sie kontrolka abs...podpowiedz ze zworki to robic na wtyczkach ecu gazowego ??
Tak zworki na wtyczce ECU Gazowego , przewody idące z ECU Silnika do wtryskiwaczy się przecinana i wpina ECU gazowe by odłączał wtryski paliwa jak pracuje na Gazie .
Stron: 1 2
Przekierowanie