Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Mechanizm podnoszenia szyby
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
panowie czy może ktoś wie jak można sprawdzić mechanizm podnoszenia i opuszczania szyby mianowicie chodzi mi o to cz po odłączeniu głównej wtyczki w drzwiach przy silniczku można sprawdzić jakimś sposobem czy mechanizm działa jakoś na krótko czy jakoś tak chciał bym wiedzieć czy mechanizm jest spalony czy nie czy przyczyna jest gdzie indziej prosze o rade w związku z tą sprawą Huh
Czy ty nie potrafisz założyć tematu w odpowiednim dziale? Już któryś temat z rzędu moderatorzy będą musieli przenosić.
można sprawdzić podając napięcia na odpowiednie kable.
poniżej masz schemat z kolorami kabli:
115 -przednia prawa
116- przednia lewa
117 - tył prawy
118 - tył lewy

[Obrazek: szybyelektrsga.jpg]
czarny to minus masa a czerwono zielona to to plus gdzie mozna podpiac prod ? czy moze inaczej
Kolego w szybach masz dwa + jeden stały drugi przerywany po stacyjce, więc jeśli podłączysz to na chwilę bym polecał.
Sad jest tak wszystko mi działa jak powinno lecz prawa szyba przod nie działa przewody te przelotce sprawdzałem moze mi ktos ułatwi i powie od czego zaczac jaki kolory juz w rozpietej kostce w drzwiach sa przewody kture odpowiadaja za opuszczanie i podnoszenie szyby a moze gdzies indziej sie rozpieła jakas kosc prosze o pomoc Sad
panowie wyciagnołem przełacznik z drzwi no i na 2 przewodach brazowych nie ma pradu patrzac na styki to szyba powinna ruszyc choc by w jedno strone poprawcie mnie jezeli zle mowi gdzie przyczyna czy to ma cos wspolnego z drzwiami kierowcy bo z tamtej strony tez mi nie dziala ale nie o to mi chodzi czy szyba prawa przod moze dzialac poprawnie tylko z przelacznika pasazrea czy musza byc po obu stronach sprawne bo jezeli moze dzialac tylko od strony pasazera bende szukal tylko z tej strony zalezy mi na waszych opinijach bo nie wiem gdzie juz szukac usterki
mam taki pytanie czy drzwi i mechanizm szyby sa zalezne od drzwi kierowcy czy tez mechanizm moze dzialac poprawnie sam np. po jednej stronie w tym przypadku po prawej przód mowa o sharanie
temat zamykam juz ogarnołem !
To świetnie, że ogarnąłeś. Przepraszam, ale to "ogarnołem" jakoś tak mi nie pasuje.
Stron: 1 2
Przekierowanie