Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: wentylator chłodnicy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam wszystkich.
Sharan 2005r 1,9TDI 130 KM
Mam zamontowany 1 duży wentylator do chłodzenia chłodnicy.
Jak klima jest włączona to wentylator powinien schładzać chłodnicę.
Teraz jak jest zimno to chodzi na 1 biegu ale jak jest gorąco to zasuwa jak motorówka czy to jest normalne?
Ja uważam że tak , musi swoje schłodzić, jak wyłączysz klimę to staje tak ?.
Witam
tak jak wyłącze kilim to staje wentylator.
Ale jak jest ciepło to zasuwa aż grzeją się bespieczniki przy akumulatorze ,jest tam taka puszka z 4 bespiecznikami/
jak to się grzeją ?. może chłodnica już nie wyrabia albo jest zabita że nie spełnia swojej funkcji gdzieś czytałem że można ją przeczyścić od zewnątrz i to pomaga...
Witam
Chłodnica jest nowa czyli nie zabita,cisnienie w układzie (klimy )jest dobre, ale mimo wszystko moim zdaniem ten wentylator włancza się za szybko.
Co on ma chłodzić jak jest 6 st.na zewnąrz a temperatura silnika jeszcze nie osiągneła 90st.
Ktoś mi mówił że może jest zapchana nagrzewnica w kokpicie albo zawór ale jak to sprawdzić.
pozdrawiam gawenzi
Jeśli nagrzewnica była by zapchana to w aucie miał byś po prostu zimno...
ja sprawdzę u siebie ale mam wrażenie że jak klimatronic jest włączony to wiatrak chłodnicy chodzi cały czas.... zobaczę i odpisze...

Ps. przecież tam masz chłodnice klimatyzacji i chłodnice taką małą chyba oleju..... tak ?.
Gdy klima pracuje to w skraplaczu (chłodnica klimy) wytwarza się bardzo wysoka temperatura bez względu na temp. otoczenia:
[Obrazek: klima3.jpg]
Problem jest kiedy klima jest wyłączona a wiatrak pracuje.
Hejka tak jak Moherydz napisał przy rozgrzanym silniku a z wyłączoną klimą wentylator stoi włączasz klimę a on robi ale nie jak oszalały tylko się kręci dynamicznie lecz spokojnie ...
nie słychać go bardziej niż silnik....

może masz problem z czujnikiem temperatury ?. odepnij go pod vaga może ci coś podpowie ...

Powodzenia....
Witam
Dzięki moherydz bardzo fajny i przydatny schemacik.
Czy istnieje możliwość zapchania lub słabego przepływu parownika?

mam pytanie do fotografa123.Czy teraz jak jest zimno wentylator włancza Ci się ,i te nieszczęsne bespieczniki co są koło chłodnicy, nie miałeś z nimi problemu?
U mnie latem lekko nadpaliły się musiałem wymienic puszkę

pozdrawiam
Wentylator chodzi cały czas ponieważ nie wyłączam klimatronica co do bezpieczników to pierwszy raz słyszę żeby coś tam się działo a mam 3 auto Seata....
moim zdaniem coś musisz mieć nie tak a grzanie wynika ze zbyt dużego obciążenia lub słabych styków bezpiecznika do obudowy....
lub coś jest źle po podłączane ...
Pozdrawiam....
Stron: 1 2
Przekierowanie