Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Instalacja Klapy Tył
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Zabieram się za malowanie mojego sharana i mam problem z instalacją a raczej jej demontażem z Klapy tylnej już mam przewody na wierzchu przewód ze stopu musiałem przeciąć bo i tak był naderwany miedzy klapą a budą reszte myślałem ze wyciągnę z wtyczkami a jednak chyba tak łatwo niepójdzie ? doradzcie coś bo niebardzo widze przecinanie kabli i łąnczenie ich spowrotem i czy miedzy budą a klapą zmienialiscie już przewody na jakies inne lepsze jak tak to jakie bo te widze dosyć często pękają mam auto ponad rok a już dwa razy lutowane było i w koszulki termo dane i przy rozbiórce teraz widze ze znów szlag to trafił pewnie za jakiś czas znów by coś nieswieciło Smile
Pod prawą osłoną bagażnika, poniżej lampy jest zespół wtyczek łączących wiązkę kabiny z wiązką klapy (najlepiej odsunąć tą osłonę o kilka cm, aby zapewnić sobie lepszy dostęp). Potem zdjąć osłonę słupka, przelotki, obie osłony wokół tylnej szyby i tapicerkę klapy. Jest trochę klipsów trzymających wiązkę w klapie i wtyczki do lamp, zamka i podgrzewanej szyby. Przy -4 st. wyjęcie wiązki zajęło mi jakieś 15 minut.
no ale chodzi o to ze w klapie niektóre te wtyczki są wewnątrz jakby niej i nie wiem jak je wydostać z srodka ... z tego co widze na allegro to jak sprzedawają wiązki to bez tych w klapie bo chyba ze srodka się ich w całości nieda wyjąć .
da sie wyciagnac cala to kabloteke ale w sumie nie widze sensu. Tez uciachalem kable w slupku bagaznika i te w klapie, przeciagnalem nowe kabelki, polutowalem i jest okej. Pewnie na jakies 8-10 lat wystarczy.
Gdzieś przy jakimś temacie opisywałem przelutowywanie kabli w klapie. Nie pamiętam w którym ale to przerabiałem i opisywałem.
no a jaki rodzaj przewodu do tych kabli bo chyba powyciagam co sie da i pozmieniam bo widzialem tam co 2 popekany ;/ jak juz maluje i robie dla siebie to kable bym se tez proobil tip top jakby byl jakis manual tej instalacji piotrek_1980 to poprosilbym linka teraz mam nocki to niemam jak czasu szukac a w wolnej chwili popatrze Wink moze sie czegos naumie zanim sie za to wezne a zanim pomaluje to troche jeszcze minie Smile
A co to za problem? Największy to chyba znalezienie kabli w fabrycznych barwach o odpowiednim przekroju. Potem lutownica, pasta, cyna, termokurcze i trochę prądu.
no właśniie i tu pytanie lub moze link allegro Smile przekroj Smile
rodzynek napisał dokładnie co trzeba zrobić. Jak malujesz to warto pozdejmowac wszystko co się da bo "malarz" raczej będzie się potem tłumaczył, że coś mu się odkleiło no i stąd pobrudziło się to i owo. Zdejmujesz boczki, wiązkę odpinasz w słupku poniżej lampy, potem wydłubujesz przelotki i otwory są na tyle duże że spokojnie pojedynczo każdą wtyczkę wyjmiesz.
kabli to raczje tak nie dorwiesz w kolorze. Ja szukalem tylko kolorów roznych by mozna bylo to jakos identyfikowac. DO tego kilka kabli jest grubych a kilka srtdnich i kilka cieniutkich. Za grubych nie mozna dac bo bedzie ciasno w tej przelotce. Wez sobie nawet suwmiarka pomierz kable i zapisz na kartce i goń do elektrycznego. Ja mam kilka kabli w tym samym kolorze ale dalem juz przynajmniej innego rpoducenta bo sie da je rozróżnić przez nieco inny pancerz itp.
Stron: 1 2
Przekierowanie