Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Zderzak tył
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Hej Jak sciagnąc zderzak tył czy trzeba do niego sciągać hak jeżeli tak to będę miał problem bo mój hak nieda rady sciągnąc Sad odkręciłem srubke pod lampą i dwie w nadkolu i nic niewidze dalej Sad
tylny zderzak sciąga się z belka, która jest przykręcana do ramy auta na 3 nakrętki z każdej strony, no i torxy na nadkolu, natomiast jeżeli jest hak , to nie ma chyba tej belki wzmacniającej i zderzak jest przykręcony do uchwytów umieszczonych na haku, juz samo zdjęcie zderzaka, polega na szarpnieciu-wyrwaniu go na boki, bo trzyma się na zatrzaskach.
pod lampami masz torx 30 jeszcze
pod lampą odkręcilem bo lampy sciaglem bo zmieniam na lift po malowaniu odrazu co do zderzaka hak mam ale niewydzialem gdzie tam sa jakies sruby ja haka niedam rady wyciagnac bo chyba od nowosci siedzi w tym aucie wiec przygrzal sie na stale czy to bedzie jakis problem kolejna proba w srode bo teraz mam nocki 12h od 18 do 6 wiec niemam jak w czasie sie zmiescic na krecenie przy autku Smile za wszelkie podpowiedzi dziekuje przyda sie pewnie nie tylko mi Smile
Myślę, że od dołu powinieneś mieć jeszcze mocowanie. W zderzaku są otwory, u mnie na belce od haka są przyspawane dwa płaskowniki do których jest przykręcony zderzak. U góry jest jak piszą koledzy.
Mam tylko takie zdjęcie https://picasaweb.google.com/10810453757...2116837474
dziś po tygodniu poszedłem do garażu odpaliłem auto wyjechałem choć zimno sypie to do połowy wyjechałem i chociaż chciałem zrobić małe rozeznanie niewidziałem by gdzieś zderzak był przykręcony bo strasznie blisko na styk jest z tą belką jeżeli jest hak a mam go ciągle zamontowany to musze odkrecac gdzies belke i sciągac z hakiem ? w żaden sposób niesciagne samego haka bo kluczyki już połamane przy próbach demontażu go Sad widze ze tą belke korozja bierze wiec chciałbym to rozebrać jak się tylko da poczyscic zabezpieczyć może ma ktoś jakies foto lub robiąc foto swojego spodu może jakos pomóc ? za wszystkie dobre i te niedobre rady Smile dziękuje Smile
na forum ktos ostatnio zapodal jak scianac fajke ta na kluczyk jak nie masz tego kluczyka bo zgubiles. Szedl bym jednak tym torem bo wolałbym jednak miec sciagany ten hak jakby co. U siebie w golfie tez mialem problem z sciagnieciem go mimo ze kluczyk mam i troszke sie przekrecal. Próbowalem i probowalem az w koncu dorwalem siekiere i palnąłem pare razy w ta fajke tak zeby ja troszke rozruszac i po chyba 5 walnieciach juz kluczykiem przekrecilem i kawalek sie ruszyła fajka. Potem młotkiem i wyszlo. Popsikalem odrdzewiaczem, posmarowalem i juz sciagam fajke kiedy sobie chce.
no można by było próbować tylko przez ten tył zderzaka stoje z robotą a na takie próby zbytnio niema czasu wiec wolałbym gdyby szło sciągnąc zderzak a ten hak niech sobie siedzi jak będzie na plusie ze 25 to bym się zabrał za to a teraz sypie i sypie i ani wyjechać bo już klapa sciagnieta
wesoł możesz zapodać linka do tej instrukcji bo szukajka na naszym forum jest bardzo słaba.
Zderzak to tylko nakładka. Odkręcasz kilka śrubek, dla jasności demontujesz może jakieś plastiki i ściągasz. Jak masz jakąś samoróbkę z tym hakiem to nawet najlepiej obeznany mechanik nic nie pomoże, i trzeba samemu dojść gdzie jeszcze coś trzyma. Jak się trochę odegnie to nic przecież się nie stanie, nic nie pęknie, nie złamie się, ale w końcu musi zejść. Jak rozbierałem swojego do malowania to miałem aparat i robiłem zdjęcia, jedne ogólne dla jasności, ale większość w sytuacji jak dostrzegałem potencjalny problem z poskładaniem. Sharan to nie jakiś wynalazek i do gołych blach rozbierałem go w wekend, a zderzaków nawet nie zapamiętałem bo nie było czego. Może ktoś wklei rysunek z etki samego zderzaka to może da się zobaczyć punkty mocowań.
Stron: 1 2
Przekierowanie