Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: jak wymienic płyn hamulcowy ???
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
witam zamierzam wymienić w moim sharaniku płyn hamulcowy . niedawno robiąc zakupy w sklepie motoryzacyjnym dostałem płyn hamulcowy Płyn hamulcowy Organika R-3 a może być ten płyn czy muszę kupić inny ( DOT-3 DOT-4) ?? A drugie pytanie dotyczy odpowietrzania tego ów układu od którego koła zacząć ?? Słyszałem różne teorie . a co wy na to ??
R3 to się do malucha lało. Do Sharana co najmniej DOT 4, może być DOT 5.1 ( nie mylić z DOT 5 !!! ). Odpowietrzenie zaczynasz od najdalszego koła względem pompy hamulcowej.
w zasadzie nie trzeba odpowietrzac bo odsysasz strzykawką ze zbiorniczka plyn, zalewasz świeżym. Potem lecisz przepompowujac uklad w w kazdym kole- tak jak odpowietrzanie. W miedzy czasie tego przepompowywania uzupelniasz plyn w zbiorniczku.
Najlepiej robić to w 2 osoby, jedna naciska na pedał, druga robi przy kole...
No to przy okazji przepompuj do odpowietrznika sprzęgła, w końcu to ten sam płyn i zbiorniczek.
sprzegla nie przepompujesz w 100%.
proponuje kupic ci od razu nowa pompe hamulcowa, jezeli plyn nie byl dawno zmieniany, to ten nowy wyzre ci uszczelki i pompa bedzie puszczac na sekcjachAngry
Ja mialem juz dwa razy taki przypadek ze po wymianie plynu pompe hamulcowa rozwalilo , co powoduje wpadanie powolne pedalu hamulca na odpalonym silnikuConfused
nie powinien nic wyżrec bo nie jest az tak mocno agresywny. Predzej stanie sie coś jak spusci caly plyn i na sucho pare razy przepompuje. Dlatego zawsze zalecam odessanie plynu ze zbiorniczka, zalanie świeżym i przepompowanie ukladu. W serwisach to sie robi cos podobnie tylko zazwyczaj maja odsysarki i poporstu po zalaniu swieżego plynu do zbiorniczka chodzi sie pod autem na podnosniku do wszystkich kół i odsysa az bedzie widac jak idzie plyn w wezyku odsysarki juz jasny/nowy.
Mike19tdi Big Grin . Powolne wpadanie pedalu hamulca przy odpalonym silniku to normalne w dieslu. Proponuje ci troche lektory: http://www.motofakty.pl/artykul/wpadajac...mulca.html
U mnie na super nowym z salonu od nowosci tak jest.
Aha i jeszcze jedno. Czasem mam ubaw jak cholera jak ktos wali mitami i opowiesciami z wyobrazni wzietymi bo moj szwagier ma kolege ktory ma brata i jego tesc..........
No nie wiem? odpowietrzone mam ok a pedal po zmianie plynu przy odpalonym silniku potrafi wpasc po dluzszym tzrymaniu do podlogi? to chyba nie ok?
tak ogolnie to super hamuje, ale jak sie trzyma pedal dlugo to opadnie do zera????
wczesniej przed zmiana plynu pedal mi tak nie opadal do zera, tylko sie zatrzymal w pewnej pozycji..... i mysle ze mam pompe hamulcowa do wymiany bo to nie jest normalne.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie