Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Problem z otwarciem samochodu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Posiadam VW Sharan rocznik 2002, 1,9 TDI 115 KM. Mam następujący problem. Nie mogę dostać się do auta. Po tygodniu nieużywania auto nie reaguje na otwieranie z pilota. Mam wątpliwości czy wina leży po stronie akumulatora, ponieważ kupiłem go niespełna miesiąc temu, a przed zaparkowaniem auta był solidnie naładowany, ponieważ zrobiłem ponad 400km zanim zgasiłem silnik. Dodatkowo wczoraj intensywnie migałą dioda alarmu w okolicy radia, natomiast dzisiaj jur nie miga, a dioda w drzwiach kierowcy pali się ciągłym światłem, a wczoraj nie świeciła w ogóle. Ktoś ma jakieś pomysły co to może być? Oraz bardzo bym prosił o poradę jak dostać się do auta. Otwarcie z kluczyka odpada, ponieważ wszystkie zamki z powodu nieużywania nie pozwalają włożyć kluczyka. Sprawa jest dośćpilna, więc proszę o możliwie jak najszybszą pomoc.
Pozdrawiam.
tylko gortem musisz próbowac otworzyc. A swoja droga to niezle zapuszczony skoro nikt nie dbał o zamki.
potraktuj zamek WD40 i próbuj delikatnie przekręcic zamek kluczykiem .chyba ze kluczyk nie pasuje do zamków.mi kiedys się w VW Bora zatrzasneły kluczyki a za cholere nie można było poprzez odchylenie dzwi pociągnąć za klamke.zadzwoniliśmy po gościa który awaryjnie otwiera auta 2 minuty roboty i 100zł z kieszeni można było dalej jechac
Auto kupiłem 6 lat temu i już wtedy zamki nie działały. Jestem w sanatorium 400km od domu i jedyne pogotowie zamkowe w okolicy życzy sobie 200zł za otwarcie, czyli z tego co się orientowałem 200% normalnej rynkowej ceny, więc wolałbym uniknąć nabijania kasy temu gościowi.
marcyb3, a fachowiec otworzył auto poprzez odgięcie drzwi, czy wkładał jakiś sprzęt w okolicy szyby?
Tak jak marcyb pisze. potraktuj zamek jakims srodkiem typu wd40 i sprobuj delikatnie rozruszac zamek.
A propos aku, Jak juz sobie poradzisz z zamkiem to sprawdz w pierwszej kolejnosci co tak rozladowuje go. Bo zeby zdechl w tydzien bez przyczyny to raczej niemozliwe.
w zamek wkładał cos podobnego do kluczyka tylko ze miało to cos kilka takich ząbków i zaczoł nim manewrowac w zamku az udało się otworzyć auto.mozesz spróbować przez odgięcie dzwi i pociągnąc za klamke.w borze nie dało się pociągnąc.a gdzie jesteś w tym senatorium??
Ciechocinek. A Twój zamek był przed tą akcją sprawny? I czy po otwarciu drzwi przez fachowca zamek dalej działał tak jak powinien?
Właśnie ja się obawiam że skoro ja nie mogę włożyć oryginalnego kluczyka to i żadne wytrychy nie pomogą, chyba że jakiś łamak, tylko wtedy trzeba wstawić nowy zamek. Ktoś się może orientuje jaki jest koszt nowego zamka? I czy ewentualnie wstawienie nowej szyby bocznej nie wyjdzie taniej?
jesli zamki beda zaryglowane to wybicie szyby ci nie pomoze bo nadal nie otworzysz drzwi. Moim zdaniem to dobry odrdzewiacz i troche cierpliwosci to rozruszasz zamek. Chyba ze problemem jest rozladowany aku to mozna probowac jakos awaryjne otworzyc maske i podladowac akumulator ale nie ma pewnosci ze pilot zadziala prawidlowo. Skoro nie da rady duszyc zamków drzwi to moze ten w klapie da sie bo on zazwyczja jest bardziej skory do wspolpracy.
zamek był normalnie ruchomy,po tej akcji zamek działał bez najmniejszego problemu.zrób tak jak ci mówiłem wcześniej,dobrym odrdzewiaczem popryskaj i poczekaj powinno puścić.a jak nie to spróbuj tak jak kolega @wesol pisze,spróbuj otworzyć maske i naładować aku.
U mnie waśnie też ten w bagażniku jest bardziej skory do współpracy zawsze. Z tym aku to też dziwna sprawa, mój dostał nowy aku, stał już nie raz nie dwa tydzień czasu pod domem, i wsiadam i odpalam.
Przekierowanie