Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Tylna wycieraczka - problemy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
tylna wycieraczka pracuje mi skokowo... ale czy ktoś na swoim przykładzie może podać co tak naprawdę naprawił lub wymienił...
nie stawiam na przewody na wejściu do klapy bagażnika, bo zapewne nie działałaby...czy tez bez ceregieli wymienić przekaźnik nr 72...
czy przekaźnik 72 znajduje się za licznikiem?
[attachment=33]
najpierw dobież sie do mechanizmu - przczyść i przesmaruj prowadnice i inne części mechaniczne od silniczka do ramienia wycieraczki - ja tak miałem w swoim Golfie MK II - czyszczenie pomogło - jeżeli to nie będzie to - no to trzeba sie wtedy brać za elektryke - tak mi sie wydaje
No ja tez uważam że najpierw sprawdź mechanizm bo tutaj może być wina a później zerknij na elektrykę albo może przewód nie jest przerwany a delikatnie nadłamany i czasem styka czasem nie Smile
Witam

Ja mam podobny problem. U mnie wycieraczki pracują jakby robiły to resztkami sił. Przednie na pracy czasowej potrafią zatrzymać się przy pracy powrotnej i trzeba je popchnąć przełączając na pracę ciągłą lub nawet szybką.

Tylna zatrzymuje się gdzie chce i trafić w jej początkowe położenie jest trudne.
Jak wrócę z wakacji zabiorę się za wyczyszczenie i nasmarowanie mechaniki.
A może ktoś ma inny pomysł w sprawie przyczyny.

pozdrawiam
Miałem ten sam problem te same objawy z przednią wycieraczką. Trzeba było wyciągnąć mechanizm wyczyścić przesmarować tulejki i sworznie w mechanizmie wycieraczek i jest teraz super.
Wycieraczki się zapiekły, kiedy było 30 stopni na zewnątrz wycieraczki działały, kiedy temperatura spadała wycieraczki nie działały.
Na mechanizm trzeba uważać aby go nie połamać.
Dziękuję za potwierdzenie moich przypuszczeń. Tak jak pisałem "Jak wrócę z wakacji zabiorę się za wyczyszczenie i nasmarowanie mechaniki." i dam znać jak poszło.

pozdrawiam
witam.prosze o podanie miejsca gdzie znajduje sie przekaznik do tych urzadzen bo bezpieczniki wszystkie dobra a nie slychac zeby pompka na tyl podawala plyn i wycieraczka nie dziala.przod ok.dzieki
Sprawdź kable przy klapie bagażnika po prawej stronie na górze. Najprawdopodobniej któryś z kabli się przerwał.
kable ok.byly poprzecierane ale juz zrobione.gdzie jest ten przekaznik?
a ja bym popatrzył przy kierownicy moim zdaniem nie łączy wajcha którą odchylasz od siebie...
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Przekierowanie