Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Siedzenia i tłumik z Galaxy MKI FL do Sharana MKI
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanie na które nie znalazłem odpowiedzi.
Czy fotele przednie z Forda Galaxy MKI FL (2005) będą pasowały do Sharana MKI (1995)?? Wiem, że nie wystarczy wyciągnąć siedzeń i zamienić , tylko jak już to całe szyny. Ale czy te szyny podpasują bez żadnych przeróbek.
Bo mam taką opcję by ładne skórzane fotele wsadzić do Sharana, a te z Sharana do Galaxy. Z czym wiązałaby się taka przeróbka jak coś.
I druga sprawa to czy tłumiki też będą pasowały plug&play. Wydaje mi się, że nie, ale ojciec kazał zapytać. Silnik w Sharanie to 2.0 benzyna, a w Galaxy 1.9 TDI.
Dzięki, pozdrawiam
Tłumiki raczej nie. Choć pewien nie jestem jak wygląda ten środkowy i początkowy w benzynie. Końcowy jest na 100% inny. Co do foteli, to raczej powinny pasować nawet bez przekładania szyn.
Trudno odpowiedzieć z tymi fotelami nie wiem jakie mocowania są w Sharan, ale wydaje mi się, że to mało prawdopodobne, żeby pasowały bez przeróbek. Co do tłumików również wydaje mi się, że nie będą pasować.
Ale czemu miałyby nie pasować bez przeróbek? Przecież zmienił się kształt siedziska, a wcale nie musiały się zmienić szyny. Skoro tylne są identycznie mocowane, to i przednie raczej też. Ten tunel pomiędzy fotelami też identycznie wygląda, nawet rączki do obracania takie same są z tego co pamiętam.
No mi sie tez wydaje ze powinny pasowac te fotele, wykreca sie je srubami z podlogi i raczej powinien byc ten sam rozstaw srub bo to tylko o to chodzi.Przeciez przednie fotele sa razem z szynami,ostatnio wyjmowalem u siebie.
w modelach poliftowych, są dwa rodzaje szyn szeroka i wąska, różni sie tym, że wąska występuje w całej MK1, śruba jest przykręcana wtakich wypustach bocznych, a te szerokie, mocowania mają między szynami i nie spasujesz do otworu - jak mówię źle, to ktoś mnie poprawi, bo pewny na 100% nie jestem.
A tak wogóle, to czy masz w MK1 grzanie foteli i airbag, bo w tym masz na pewno, i co z tym zrobisz, tak zostawisz - poducha i grzanie nieaktywne??
Pytasz o:
MK1 2005 czy MK2 2005 ??
caly czas jest to MK1 czy to rocznik 1997 czy 2010. Czemu nikt tego sie niemoze nauczyć. To byl face-lifening czyli tylko zmiany kosmetyczne! Powinno wszytsko pasowac. Tlumik jak tlumik- czasami robia zmiany nawet w tym samym modelu wiec tu tez bywa roznie a po za tym przeciez byly inne siliki w przedliftach i poliftach.
Cześć, dzięki wielkie za odpowiedzi. Dzisiaj przeprowadziliśmy operację i wszystko pasuje jak ulał.
Trzeba fotele z Galaxy wyciągnąć razem z szynami i plastikami pod nimi i przełożyć do Sharana [no i na odwrótWink] i wszystkie otwory na śruby pasują - są takie same. Za tłumik się nawet nie zabieraliśmy.
To jest dokładnie ten model Galaxy:
[Obrazek: 800px-Ford_Galaxy_I_TDI_%28Facelift_2000...ont_MJ.JPG]
Z tego co mi wiadomo to jest MKI FL, no a Sharan najstarszy jaki był wiadomo.
Dzięki, pozdrawiam
(22-02-2013 00:14)sgaVAN napisał(a): [ -> ]A tak wogóle, to czy masz w MK1 grzanie foteli i airbag, bo w tym masz na pewno, i co z tym zrobisz, tak zostawisz - poducha i grzanie nieaktywne??
Grzanie się dorobi, a poduszki zostaną nieaktywne.
(22-02-2013 22:32)sgaVAN napisał(a): [ -> ]wesol zobacz po allegro jak każdy tytułuje części - do 2000 stara buda MK1, natomiast po 2000 nowa buda MK2, I TAK SIE JUZ PRZYJĘŁO ! Ogólnie tymi oznaczeniami też się kieruje ale co to znaczy dokładnie MK , to nie umiem wytłumaczyć, dla mnie stary i nowy model.
A co tzn: face-lifening

Na allegro sobie mogą pisać.
96-00 to jest MK I
00-10 MK I FL
10-teraz MK II
To tak jak na początku passata B5 Fl nazywali B6.
(22-02-2013 16:13)Kenty^ napisał(a): [ -> ]Cześć, dzięki wielkie za odpowiedzi. Dzisiaj przeprowadziliśmy operację i wszystko pasuje jak ulał.
Trzeba fotele z Galaxy wyciągnąć razem z szynami i plastikami pod nimi i przełożyć do Sharana [no i na odwrótWink] i wszystkie otwory na śruby pasują - są takie same. Za tłumik się nawet nie zabieraliśmy.

A zatem szyny były identyczne ?
no to teraz mnie trochę oświeciliście, zawsze sugerowałem się MK1 i MK2 ale nadal nie wiem co oznacza skrót MK .
Stron: 1 2
Przekierowanie